Lang se stal hvězdou zápasu Minnesota - Detroit

Detroit porazil Minnesotu 3:2 a stal se šampionem Centrální divize. Hráči New Jersey získali cenné vítězství, i když si na něj museli počkat až do prodloužení. Účasti v play off se přiblížil také Anaheim.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Na výhře Detroitu se brankou a asistencí se podílel i český útočník Robert Lang. Domácí se ujali vedení už ve 2. minutě zápasu, do konce první části ale srovnal Henrik Zetterberg. Ve 31. minutě zařídil vedení 2:1 pro hosty právě Lang a následně ještě nahrál Brendanu Shanahanovi na vítězný gól. Minnesota dokázala už jen snížit, na branku slovenského útočníka Mariána Gáboríka přihrával Martin Škoula. Lang byl po utkání vyhlášen první hvězdou zápasu. Detroit touto výhrou zvítězil i v bodování Centrální divize. Navíc 27. vítězství venku v sezoně znamená nejlepší výkon v historii klubu.

Také Patrik Eliáš z New Jersey zachránil svému týmu body. New Jersey prohrávalo na ledě Pittsburghu už od začátku druhé třetiny 1:2. Eliáš v poslední minutě třetí třetiny srovnal na 2:2 a posunul zápas do prodloužení, ve kterém New Jersey vyhrálo 3:2 brankou Briana Gionty.

Ve zbylých zápasech prohráli newyorští Islanders doma s Philadelhií 1:4 a Anaheim porazil Vancouver vysoko 6:2.

Výsledky:

New York Islanders - Philadelphia 1:4 (0:3, 0:0, 1:1) Branky: 42. Bates - 5. Knuble, 10. Umberger, 20. Carter, 59. Kapanen. Střely na branku: 32:22. Diváci: 12 125.

Minnesota - Detroit 2:3 (1:1, 1:2, 0:0) Branky: 2. Bouchard, 37. Gáborík (Škoula) - 15. Zetterberg, 31. Lang, 34. Shanahan (Lang). Střely na branku: 18:37. Diváci: 18 568.

Pittsburgh - New Jersey 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Branky: 19. Crosby, 20. Armstrong - 21. Pandolfo, 60. Eliáš, 63. Gionta. Střely na branku: 26:39. Diváci: 14 427.

Anaheim - Vancouver 6:2 (2:1, 3:0, 1:1) Branky: 12. a 56. Selänne, 12. a 33. Pahlsson, 24. Beauchemin, 30. Getzlaf - 9. Bertuzzi, 48. Öhlund. Střely na branku: 30:29. Diváci: 17 174.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít