Lang zářil na ledě Atlanty

Hokejista Washingtonu Robert Lang byl hlavní postavou svého týmu v utkání zámořské NHL na ledě Atlanty. Dvěma góly a stejným počtem nahrávek zařídil výhru Capitals 5:0. Zápas nedohrál Jaromír Jágr, který odstoupil už v první třetině po seknutí jedním z hráčů soupeře. Potřetí v kariéře odchytal utkání v NHL Maxim Ouellet a zneškodnil všech 37 pokusů Trashers.

Robert Lang

Robert Lang | Foto: Jiří Fisher

Lang si čtyři body v jednom zápase připsal letos už podruhé. V říjnovém duelu s Carolinou, které Capitals vyhráli 7:1, zaznamenal hattrick a jednu asistenci. Dnešní skvělé představení posunulo Langa opět do čela kanadského bodování, když jako první hokejista v sezóně dosáhl hranice čtyřiceti bodů. Centr prvního domácího útoku se nejprve blýskl dvěma nahrávkami na góly Briana Willsieho, který nahradil Jágra, a Kipa Millera. Poté se Lang dvakrát trefil sám a skóre uzavřel Peter Bondra. Pod vedením nového trenéra Glena Hanlona vyhrál Washington dva ze tří zápasů.

V brance Los Angeles i v úterním zápase proti Edmontonu chyběl zraněný Roman Čechmánek. Náhradník Cristobal Huet pomohl třiadvaceti úspěšnými zákroky k výhře Kings 4:2. Asistenci na branku Slováka Lubomíra Višňovského si v dresu domácích připsal Martin Straka. Naopak Oilers nepomohla ani osmá letošní trefa Aleše Hemského.

Jediným českým brankářem v úterním programu NHL tak byl Tomáš Vokoun. V souboji s Vancouverem si připsal dvaadvacet úspěšných zákroků a přispěl k zisku jednoho bodu. Zápas skončil výhrou Canucks 2:1 v prodloužení, kterou zařídil ve druhé minutě nastaveného času Brendan Morrison.

Výbornou formu mají v poslední době hokejisté Calgary. Z posledních devíti zápasů prohráli jen jednou. Tentokrát si s nimi neporadil ani nejlepší tým na domácím ledě Philadelphia, která podlehla 2:3 v prodloužení. Vítězný gól vstřelil bývalý hráč Flyers Dean McAmmond. Velkou zásluhu na výhře má také finský brankář Mikka Kipprusoff, který pochytal pětatřicet střel domácích.

Na Philadelphii se v tabulce NHL bodově dotáhlo Toronto, když porazilo Tampu 3:0. Jednu asistenci zaznamenal útočník Robert Reichel. Maple Leafs bodovali už ve dvanáctém zápase v řadě.

Devět branek viděli diváci v utkání mezi New York Islanders a New Jersey. K jejich velké radosti zvítězili domácí 5:4. Na jednu z branek přihrával obránce Roman Hamrlík.

Výsledky:

New York Islanders - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky: 13. Peca, 21. Jonsson, 30. Hunter (Hamrlík), 54. Blake, 55. Jašin - 6. a 9. Rupp, 25. Madden, 55. Brylin. Střely na branku: 28:33. Diváci: 13.009

Philadelphia - Calgary 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 18. Roenick, 25. LeClair - 50. a 64. McAmmond, 3. Iginla. Střely na branku: 37:26. Diváci: 18.931

Atlanta - Washington 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky: 33. a 42. Lang, 13. Willsie (Lang), 20. Miller (Lang), 55. Bondra. Střely na branku: 37:29. Diváci: 11.541

Montreal - Boston 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky: 31. Rivet - 33. Rolston. Střely na branku: 29:31. Diváci: 20.270

Pittsburgh - Buffalo 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 16. Holzinger, 46. Kolcov - 13. Šatan. Střely na branku: 26:22

Toronto - Tampa Bay 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 47. Roberts, 49. Sundin, 59. Tucker (Reichel). Střely na branku: 21:21. Diváci: 19.331

Nashville - Vancouver 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 54. Murray - 24. Öhlund, 62. Morrison. Střely na branku: 30:24. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celý zápas a zneškodnil 22 střel. Diváci: 9.754

St. Louis - Columbus 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 47. Drake, 65. Tkachuk - 32. Cassels. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16.091

Los Angeles - Edmonton 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky: 22. Sim, 34. Višňovský (Straka), 56. Corvo, 60. Frolov - 14. Horcoff, 42. Hemský. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.118