Laviny otočily vývoj série

V pátém finálovém utkání Západní konference zámořské NHL podlehl Detroit na svém ledě Coloradu v prodloužení 1:2. Laviny, které prohrávaly v sérii 0:1 a 1:2, tak otočily vývoj na 3:2 ve svůj prospěch a k finále Stanley Cupu jsou blíže.

Stanley Cup

Rozhodující branku vstřelil v sedmé minutě prodloužení Peter Forsberg. Švédský útočník navíc ještě asistoval u prvního gólu Reinprechta, čímž si upevnil postavení nejproduktivnějšího hráče play off. Na svém kontě má 27 bodů za devět gólů a osmnáct přihrávek. Český brankář Dominik Hašek v dresu Rudých křídel pochytal 27 střel, jeho protihráč z Colorada Patrick Roy zaznamenal o jeden úspěšný zásah méně.

Detroit - Colorado 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 41. Yzerman - 18. Reinprecht, 67. Forsberg.

Výsledky předešlých zápasů: 5:3, 3:4 v prodl., 2:1 v prodl., 2:3. Stav série: 2:3

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít