Laviny vedou ve finále Stanleyova poháru 2:1 na zápasy

Hokejisté Colorada zvítězili v noci na dnešek ve třetím utkání finálové série na ledě New Jersey 3:1 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Čtvrtý duel je na programu v noci ze soboty na neděli opět na ledě Ďáblů v East Rutherfordu.

Domácí Ďáblové se už ve čtvrté minutě radovali z gólu. Po přihrávkách Patrika Eliáše a Roberta Holíka se při přesilové hře za záda Patricka Roye trefil Jason Arnott. Ještě v první třetině ale obrátil skóre obránce Colorada Martin Škoula, který vstřelil svůj první gól v letošních vyřazovacích bojích. Druhá třetina skončila bez branek a rozhodnutí tak přineslo až závěrečné dějství. Ve čtyřicáté první minutě propálil gólmana Devils od modré čáry Ray Bourque a na konečných 3:1 pro Colorado upravil o šest minut později Dan Hinote. Jednou přihrávkou přispěl k vítězství Lavin Joe Sakic, který tak v tabulce produktivity letošního play off srovnal krok s Milanem Hejdukem. Oba spoluhráči mají nyní dvacet dva kanadských bodů, Sakic má ale větší počet vstřelených branek.

Podrobnosti nabízí Andrea Říhová:

Výsledky:

New Jersey Devils-Colorado Avalanche 1:3 (1:1, 0:0, 0:2), branky a nahrávky: 4. Arnott (Holík, Eliáš)-11. Škoula (Podein, E. Messier), 41. Bourque (Sakic), 47. Hinote (Nieminen, Drury), střely na branku: 22:21, stav série: 1:2

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít