LeClair nastřílel Montrealu čtyři branky

V úterním utkání NHL zvítězili hokejisté Philadelphie na ledě Montrealu vysoko 6:2. Skvělý výkon podal útočník John LeClair, který svou kariéru začal právě v dresu poražených Canadiens, když jim vstřelil hned čtyři branky, což se mu v jednom zápasu povedlo teprve podruhé v NHL.

NHL

NHL

Český brankář Roman Čechmánek přispěl k vítězství Philadelphie šestadvaceti úspěšnými zákroky. U poslední trefy zápasu, kterou zpečetil výsledek Letec Marty Murray, si pak připsal asistenci Pavel Brendl. Torontu příspěvek českých hokejistů k bodovému zisku nepomohl. Bek Tomáš Kaberle si připsal gól a nahrávku, Robert Reichel jednou asistoval.

Carolina začala na ledě St. Louis lépe a v osmé minutě po doklepnutí Jaroslava Svobody vedla 1:0. Hráči St. Louis srovnali až v úvodu posledního dějství a zápas nakonec dospěl do prodloužení. V jeho čtvrté minutě se po přihrávkách Pavla Demitry a Petra Čajánka dostal k puku nováček v domácím dresu Tom Koivisto, využil zmatku před gólmanem Caroliny Kevinem Weekesem a zajistil svému mužstvu druhý bod.

Výsledek 2:1 se zrodil také v duelu Ottawy s Phoenixem. Senátoři ovšem vybojovali oba body už v základní hrací době. Skóre otevřel po přihrávce Martina Havláta Slovák Marián Hossa a za stavu 1:1 pak zajistil Ottawě výhru Daniel Alfredsson.

Výsledky:

Ottawa - Phoenix 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Branky: 25. Hossa (Havlát), 55. Alfredsson - 31. Numminen. Střely na branku: 29:27. Diváci: 13.816. New York Islanders - Nashville 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Branky: 13. Scatchard, 28. Parrish (Hamrlík), 46. Jašin, 62. Aucoin - 4. a 7. A. Johansson, 21. Skrastins. Střely na branku: 30:13. Diváci: 12.279. New York Rangers - Toronto 5:4 (0:1, 3:1, 2:2) Branky: 39. a 47. Bure, 33. Barnaby, 38. Poti, 55. M. Samuelsson (Holík) - 7. Höglund (T. Kaberle), 40. Tucker, 54. T. Kaberle, 56. Antropov (Reichel). Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.200. Montreal - Philadelphia 2:6 (1:2, 1:2, 0:2) Branky: 15. Perreault, 28. Koivu - 12., 24., 37. a 44. LeClair, 9. Recchi, 50. M. Murray (Brendl). Střely na branku: 28:24. Diváci: 17.790. St. Louis - Carolina 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0) Branky: 44. Chavanov, 64. Koivisto (Čajánek) - 8. J. Svoboda. Střely na branku: 29:24. Diváci: 13.222. Minnesota - Florida 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Branky: 7. a 60. Muckalt, 8. Laaksonen, 23. Bombardir - 34. Hagman. Střely na branku: 27:31. Diváci: 18.064. Dallas - Edmonton 3:0 (2:0, 1:0, 0:0) Branky: 16. a 33. Lehtinen, 3. P. Boucher. Střely na branku: 18:21. Diváci: 18.532.

Karel Fejfar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít