Lemieux chce znovu vyhrát Stanley Cup

Legendární hokejista Mario Lemieux, vlastník klubu NHL Pittsburgh Penguins s početnou enklávou českých hráčů a trenérem Ivanem Hlinkou, by rád pomohl týmu získat Stanley Cup. Člen Síně slávy to řekl na tiskové konferenci, kde oficiálně oznámil svůj návrat k hokeji. První zvěsti o jeho „comebacku“ se objevily v zámořském tisku už minulý čtvrtek a hokejista je o den později potvrdil. Lemieux zůstane spolumajitelem a předsedou klubu, opustí však roli zástupce Pittsburghu v radě guvernérů NHL a chod společnosti převezme viceprezident Patrick.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Nemyslím si, že pětatřicet let je pozdě na to, abych se opět vrátil k hokeji. Stále cítím, že jsem schopen hrát dobře,“ řekl Lemieux na konferenci, kterou přenášelo živě několik amerických televizních stanic. „Myslím si, že jsem schopen se vrátit a hrát hokej na vysoké úrovni, tak jak jsem byl zvyklý. Chci pomoci týmu a opět se stát nejlepším hokejistou na světě. To je nyní můj cíl,“ prohlásil.

Trojnásobný vítěz Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče NHL a šestinásobný držitel trofeje Arta Rosse pro vítěze kanadského bodování uvedl hned několik důvodů svého návratu. „Nejdůležitější je, že mi hokej prostě hrozně chybí,“ řekl. „Myslím si, že máme skvělý tým s velkým potenciálem mladých hokejistů. Chci se stát jeho součástí,“ pokračoval. „Určitě k mému návratu přispěly také změny pravidel NHL, které zpřísnily trestání faulů a bránění ve hře. Rovněž padá více gólů. NHL se vydala správným směrem,“ pochválil komisionáře Garyho Bettmana.

Vyšetřovatel obvinil manželku orlického vraha Marii Černou, v jejímž bytě se ukrýval uprchlý dvojnásobný vrah Jiří Kajínek, z nadržování pachateli trestného činu. Řekl to dnes ředitel pražského úřadu vyšetřování Zdeněk Janíček. Pokud bude Černá obžalovaná a soud ji uzná vinnou, hrozí jí až tři roky vězení.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme