Lener může povolat trojici Šlégr, Ručinský a Malík

Další tři hokejisté mohou posílit českou reprezentaci na nadcházejícím mistrovství světa. Boston s Jiřím Šlégrem prohrál doma s Montrealem a Vancouver s dvojicí Martin Ručínský, Marek Malík překvapivě s Calgary 2:3 po prodloužení.

Martin Ručínský

Martin Ručínský | Foto: St. Louis Blues Online

Boston ještě nikdy v historii neztratil vedení 3:1 na utkání, naopak Montrealu se zvrátit podobně nepříznivý vývoj série povedlo poprvé. Dvěma góly úspěch zařídil Slovák Richard Zedník, výrazně podporovaný bezchybným výkonem brankáře Jose Theodora. Ten zneškodnil všech 32 střel soupeře a připsal si premiérovou nulu v letošním play off. Montreal v dalším kole narazí na nejlepší tým Východu po základní části Tampu Bay.

O vypadnutí Vancouveru, druhého týmu Západní konference po základní části, rozhodlo až prodloužení. Calgary poslal do konferenčního semifinále Martin Gelinas brankou ve druhé minutě nastaveného času na 3:2. Calgary se podařilo vyhrát sérii v play off poprvé po patnácti letech. Flames byly v pondělí blízko k výhře už v normální hrací době, ale inkasovaly gól na 2:2 pouhých šest sekund před koncem. Všechny tři branky vítězů zařídil Jarome Iginla. Calgary v semifinále Západní konference narazí na vítěze Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části Detroit.

Východní konference:

Boston - Montreal 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 51. a 60. Zedník. Střely na branku: 32:26. Diváci: 17.565. Výsledky předchozích zápasů: 3:0, 2:1 v prodl., 2:3, 4:3 ve druhém prodl., 1:5, 2:5. Konečný stav série: 3:4.

Západní konference:

Vancouver - Calgary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 48. a 60. Cooke - 33. a 51. Iginla, 62. Gelinas. Střely na branku: 28:28. Diváci: 18.630. Výsledky předchozích zápasů: 5:3, 1:2, 2:1, 0:4, 1:2, 5:4 ve 3. prodl. Konečný stav série: 3:4.

Tomáš Fliegl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít