Liberec deklasoval Ostravu na Bazalech

Fotbalisté Liberce vyhráli souboj o třetí příčku tabulky Gambrinus ligy. V dohrávce devátého kola si na Bazalech s chutí zastříleli a zvítězili nad domácím Baníkem 4:0. Nepovedený zápas ze strany domácích završil vlastním gólem Besta. Ostrava tak přišla o sedmizápasovou neporazitelnost.

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

Hosté vstřelili první gól už ve čtvrté minutě. Kisel zahrával roh, Hodúr hlavičkoval do břevna, míč se odrazil k volnému Valachovičovi a ten otevřel skóre. Pro Ostravu byl začátek deseti minutami hrůzy. Přechodová fáze Severočechů a kolmé pasy za obranu byly pro domácí neřešitelný rébus. Po Pospěchově hrubce v rozehrávce a dalším rozboru soupeřovy defenzivy měl druhý gól na kopačce Slepička, ale po Papouškově akci svou střelu opřel do pravé tyče.

Pak se domácí přece jen vzpamatovali. Díky aktivnímu Matušovičovi začali být pro libereckou obranu nebezpeční, ale šance nedokázali proměnit. Látalův centr umístil Papadopulos z hranice malého vápna jen do břevna a ostravský kapitán vzápětí sám z podobné pozice volejem přestřelil. Liberec omezil počáteční aktivitu na soupeřově polovině hřiště, nepatrně se stáhl a vývoj duelu začali diktovat Ostravané. Ve 26. minutě vymyslel Matušovič další gólovou příležitost pro Papadopulose, ale ten neměl svůj den a hlavou zblízka trestuhodně minul.

Po přestávce ale tlak Baníku ustal, Severočeši skvěle zpevnili obranu a vyčkali na rozhodující úder. Druhý gól padl opět po Kiselově rohu, tentokrát se trefil Lukáš. Hra Baníku se poté úplně zhroutila. Domácí začali bezhlavě útočit a Slovan jejich díry v obraně trestal. Slepička s pomocí teče obránce přeloboval z 16 metrů Rašku potřetí a kalich hořkostí dopili Slezané po vlastním gólu stopera Besty, který do vlastní sítě usměrnil Hodúrův centr.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:4 (0:1)

Branka: 4. Valachovič, 70. Lukáš, 78. Slepička, 86. vlastní Besta
Rozhodčí: Královec - Filípek, Pokorný
ŽK: Látal - Šinglár
Diváci: 8542

Ostrava: Raška - Pospěch, Besta, Dvorník, Drozd (79. Žůrek) - Látal, Bystroň, Lička, Čížek - Matušovič, Papadopulos (70. Lukeš). Trenér: Komňacký

Liberec: Hauzr - Šinglár, Valachovič, Lukáš, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr (90. Pudil), Papoušek - Slepička (90. Zápotočný), Pospíšil (87. Došek). Trenér: Griga