Liberec obrátil čtyřmi góly v závěrečné části duel ve Zlíně

Hokejisté Liberce ukázali proč i po 36. kole extraligy vedou tabulku. Ve Zlíně prohrávali s Hamé po dvou třetinách 0:2, ale čtyřmi góly v poslední třetině dokázali nakonec vyhrát 4:2. Za Bílými Tygry už jsou Pardubice, které v přímém souboji o druhé místo porazily České Budějovice 3:0. Na třetí místo se dostala Sparta, která sice po první třetině prohrávala s Karlovými Vary 0:3, ale třemi góly v závěru nakonec zvítězila 4:3.

Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři Liberec | Foto: Bílí Tygři Liberec

V dalších zápasech porazily Vítkovice Znojmo 2:0, Kladno Vsetín 3:2 v prodloužení, Litvínov podlehl Slavii 3:4 a Plzeň vyhrála nad Třincem 6:2.

Výsledky 36. kola:

Moeller Pardubice - Mountfield Č. Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Snopek (Čaloun), 46. Pivko (Andrašovský), 58. Hlinka (Sýkora). Rozhodčí: Rejthar - Bejček, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 9300 (vyprodáno)

Sparta Praha - Energie Karlovy Vary 4:3 (0:3, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 31. J. Hlinka (Vykoukal), 54. Dragoun, 58. P. Ton (Vykoukal), 58. J. Hlinka (Sivek) - 18. Skuhravý (Řezníček), 19. Jiří Hanzlík (Milan Procházka), 20. Kristek (Řezníček). Rozhodčí: Homola - Barvíř, Charvát. Vyloučení: 6:11, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 3:3. Diváci: 6681

Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Fabuš (Benák), 21. Důras (Kracík), 26. Divíšek (Čakajík), 29. Ludvík, 44. V. Čech (Šindel), 48. Kracík (Vampola) - 35. Skořepa (Hašek), 58. Štefanka (Korhoň). Rozhodčí: Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 7:7, navíc Adamský a Důras oba 5 min. a do konce utkání - Hašek 5 min. a do konce utkání, Polanský do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4920

Rabat Kladno - Vsetínská hokejová 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Ševc (Patera), 59. Kalla z tr. střílení, 63. Patera (Martin Procházka) - 17. L. Duba, 46. Rob (Kučný). Rozhodčí: Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:10, navíc Näätänen (Vsetín) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2938

Chemopetrol Litvínov - Slavia Praha 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Punčochář (Branda), 33. Šlégr (Hranáč), 49. Kopecký (Rindoš) - 1. Sup (Hlavačka), 7. Beránek (Bednář), 38. Bednář (Beránek), 43. Kolařík (Bednář). Rozhodčí: Minář - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Vondrka (Slavia) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:2. Diváci: 5856

Hamé Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 1. Nosek (Rachůnek), 36. M. Čech (Rachůnek) - 43. Vaic (Novák), 46. Pletka (Šachl), 56. Moravec (Jiruš), 60. Novák (Podkonický). Rozhodčí: Smeták - Chytil, Čech. Vyloučení: 10:12, navíc Vaic (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5601

Vítkovice Steel - Znojemští Orli 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Barinka (Weissmann), 50. Weissmann (Burger). Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Bez využití. Diváci: 4035