Liberec opět vyhrál a míří za titulem fotbalového mistra

Fotbalisté Slovanu Liberec udělali další krok k zisku mistrovského titulu. V úvodním utkání 27. kola první ligy porazili Baník Ostrava 1:0. O zisku tří bodů rozhodl v 85. minutě gól ghanského útočníka Gyana Baffoura.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

Baffour nastoupil až do druhé půle a hned v prvních minutách předvedl dvě dobré akce ve spolupráci s Nezmarem, ale ke gólu žádná z nich nevedla. Liberec měl drtivý tlak. Po hodině hry Štajner našel uličku na Zbončáka, který ač tísněn Látalem, vystřelil, ale Susko si poradil. Roh Liberce nasměroval Štajner přesně na Johanovu hlavu a Susko střelu kryl. Ostravský brankář se zaskvěl i při Nezmarově hlavičce zázračným zákrokem na brankové čáře. O minutu později předvedl další kousek při Čapkově podobném pokusu do rohu branky. Když už se zdálo, že tlak libereckého týmu opadá, zakončil v 85. minutě Baffour svou samostatnou akci z místa levého křídla přesnou střelou do šibenice. "Byl to kvalitní zápas, v němž jsme se dlouho potýkali s nepřesnostmi ve finální přihrávce a v zakončení. Paradoxně o osudu utkání rozhodlo zranění dalšího našeho hráče. Na hřiště šel Gyan Baffour a ten vsítil náš vítězný gól," radoval se trenér vítězů Škorpil.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 1:0 (0:0). Branka: 85. Baffour. Rozhodčí: Liba - Tulinger, Talpa. ŽK: Bystroň, Žůrek (oba Ost.). Diváci: 6141. Liberec: Kinský - Johana, Killar, Pilný, Jůn - Čapek, Langer, Hodúr (46. Baffour), Zbončák - Štajner, Nezmar. Ostrava: Susko - Látal, Wolf, Drozd, Zb. Pospěch - Kubica, Bystroň (46. P. Besta), Matušovič - Lukeš, Prohászka, Svěrkoš (57. Žůrek).