Liberec porazil Olomouc a vrátil se do čela tabulky

Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce devátého kola Gambrinus ligy nad Sigmou Olomouc 2:0 brankami Papouška a Hološka a vystřídali Teplice po jednom dni na prvním místě tabulky. Příští pondělí se oba kluby utkají v přímém souboji o čelo ligy.

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

S rozsáhlou marodkou se dnes Liberec vyrovnal lépe než hosté z Hané. Severočeši, kteří v minulém kole poprvé v letošním ročníku prohráli v Jablonci, postrádali kapitána Zápotočného, Šinglára, Hamouze a také útočníky Pospěcha s distancovaným Holendou. Sigmě zase chyběli dlouhodobí marodi König, Glos, Gaucho a také Pečnik.

V první půli vsadili oba trenéři na hru s pěti záložníky a jediným hrotem a diváci sledovali nepříliš pohlednou partii. Z ní vysvitlo jen pár šancí, při nichž střelci dlouho tápali. V šesté minutě z hranice velkého vápna po zaváhání olomouckého stopera Hudce ukvapeně a nepřesně pálil Hološko, který v prvním poločase ještě nezvládl sólový únik ve 37. minutě. Sigma se dnes vedle rekonvalescenta Špiláčka už mohla spolehnout na režiséra hry Melinha, který vynechal kvůli svatbě minulý bezbrankový duel se Zlínem. Čerstvý ženáč se připomněl hlavně deset minut před poločasem, kdy jeho dělovka prosvištěla těsně vedle branky. Až krátce před poločasem udeřilo: Hodúr nejprve napálil spoluhráče Hološka, ale odražený míč poslal s pomocí tyče do branky Papoušek.

Tak jak Liberec ukončil první poločas, začal i ten druhý.Pudil odcentroval z levé strany a útočník Hološko v těžké pozici dokázal míč přesnou tečí usměrnit za záda překvapeného gólmana Lovásika. Olomoučtí přeskupili řady, kouč Uličný poslal na hřiště druhého klasického útočníka Jana Schulmeistra, ale přes kompaktní defenzivní blok domácího celku se ani jednou nepropracovali k vážnějšímu ohrožení liberecké branky. Slovan si tak i ve čtvrtém domácím zápase udržel stoprocentní bilanci.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 45. Papoušek, 49. Hološko
Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Petřík. ŽK: Špiláček (Olomouc)
Diváci: 4450

Liberec: Čech - Matula, Hochmeister, Košťál, Janů - Ančic (77. Dohnálek), Papoušek, Hodúr, Tuma (84. Blažek), Pudil - Hološko (88. Magasföldi). Trenér: Lavička

Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Hudec, Kovář, Randa - Vyskočil (67. Vacek), Melinho, Rýdel (59. J. Schulmeister), Špiláček, Onofrej - M. Hubník (79. Horáček). Trenér: Uličný