Liberec prohrál na ledě posledního týmu

Hokejisté Liberce nevyužili šanci dostat se na druhé místo tabulky O2 extraligy. Bílí Tygři totiž ve 40. kole prohráli na ledě ústeckých Lvů 1:4 a v tabulce jsou stále třetí.

O2 extraliga | Foto: Hokej.cz

Slovan Ústečtí Lvi - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Extraligový nováček se poprvé v souboji těchto týmů dočkal vítězství a to přesvědčivého 4:1. Bílý Tygři oslabení absencí klíčových útočníků byli pro nažhavené Lvi snadným soustem a nebýt několika skvělých zákroků gólmana Pince bylo by vítězství posledního celku tabulky zřejmě výraznější. Za stavu 1:3 se hosté přesto pokusili o zázrak, ale při hře bez brankáře inkasovali po čtvrté.

Branky a nahrávky: 5. Pazourek (Janků), 39. Janků (Klobouček), 48. Špirko (T. Martinec), 59. F. Mrázek (Čaloun) - 24. Víšek (Dušek). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5, navíc Jiruš (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3971.

Karlovy Vary - Pardubice 4:5 po sam. náj. (1:1, 3:2, 0:1 - 0:0)

Domácí podlehli po sólových nájezdech 4:5. Byla to úporná hokejová bitva ve které Západočeši vedli 1:0, prohrávali 1:3, otočili stav na 4:3, což ale pardubické nezlomilo. Vynutili si prodloužení a v samostatných nájezdech jim Pucher zajistil druhý bod.

Lasselsberger Plzeň - Vítkovice Steel 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

V zápase plném zvratů se nakonec z důležité výhry radovali domácí, kteří zdolali Vítkovice 4:3. Plzeň vedla 2:0. Ostravany vrátily do utkání přesilové hry, ve kterých srovnali stav. A po brejku Svačiny dokonce vedli 3:2. Cartelli, ale v závěru druhé části vyrovnal a o třech bodech pro Lasselsberger rozhodl po třiadvaceti sekundách třetí části Vampola.

Branky a nahrávky: 15. Šindel (Dvořák), 18. Matějovký (Divíšek), 39. Cartelli (Čakajík), 41. Vampola (Důras) - 19. Ujčík (Zdráhal), 28. Tomášek (Burger), 38. Svačina (Gulaši). Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:2. Diváci: 5094.

Geus Okna Kladno - Oceláři Třinec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Poprvé v sezóně v duelu těchto soupeřů zvítězili domácí. Kladno porazilo Třinec 3:0. Středočeši o tom rozhodli už v úvodní třetině, kdy se trefili Čurilla a Horna. Pak už kralovali oba gólmani Orct a Vojtek. Gardoň pečetil výhru při powerplay hostů do prázdné branky. Oceláři tak podruhé za s sebou neskórovali a počtvrté prohráli.

Branky a nahrávka: 3. Čurilla, 19. Horna, 60. Gardoň (Gulaš). Rozhodčí: Jeřábek - Hlavatý, Gebauer. Vyloučení: 5:5, navíc Vojtek (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 2912.

Znojmo - Litvínov 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1- 0:0)

Domácí podlehli Severočechům 2:3 po samostatných nájezdech. První dvě třetiny přinesly podprůměrný hokej, z celkové nudy vybočil pouze jeden gól na každé straně. Zajímavější podívaná se strhla až v závěrečné třetině, kdy konečně přišlo i více šancí. Na vedoucí gól Jenáčka odpověděl znojemský Beroun a tak došlo až na nájezdy. Jediný z nich proměnil litvínovský Martin Jenáček.

Branky a nahrávky: 39. Demel (Bičánek), 51. Beroun (Kotaška) - 6. Benda (Lukeš), 45. Jenáček (Kubinčák), rozhodující sam. nájezd Jenáček. Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:7, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2793.

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít