Liberec se raduje z historické výhry v extralize

Hokejisté Liberce se ve druhém kole dočkali první výhry v historii extraligy. Na ledě lońského semifinalisty - pražské Slavie - zvítězili 3:1. Dařilo se také Pardubicím, které vyhrály v Havířově 6:3. Spolu s Litvínovem, Plzní a Zlínem získaly plný počet bodů. Vítkovice prohrávaly po druhé třetině v Karlových Varech 0:2, ale nakonec si odvážejí dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

Nepříznivý vývoj zápasu dokázala otočit i Plzeň, narozdíl od Severomoravanů ale zvítězila po šedesáti minutách. Poprvé se v extralize představil Zlín, který porazil Třinec vysoko 7:3. O výhře rozhodli domácí v přesilovkách. Šestkrát hráli hosté v oslabení a inkasovali pět branek. Tři body za dva góly a nahrávku si připsal zlínský Martin Jenáček. Jediným týmem bez odehraného zápasu tak zůstává už jen obhájce titulu Sparta. Ta se představí v úterý 17. září na domácím ledě právě proti Zlínu.

Výsledky - 2. kolo:

Hamé Zlín - Oceláři Třinec 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)
8. Vlach (Veselý, Okál), 12. M. Čech (Pivko, Marušák), 27. Jenáček (Hučko), 31. Balaštík (Pivko, Marušák), 56. Veselý (Okál, Zubíček), 56. Rachůnek (Hubáček, Jenáček), 58. Jenáček (Rachůnek, Galvas) - 6. R. Král (Zadina), 40. Martynek (R. Král). Rozhodčí: Havlík - Cambal, Šimůnek. Vyloučení: 6:6, navíc Pavelek (Třinec) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 5:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5532

Chemopetrol Litvínov - Vsetínská hokejová 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
11. Šulc (Stavenský), 23. Kotrla (Říha, Klobouček), 32. Klíma (Alinč), 47. Říha (Kotrla) - 30. Kucharczyk (Vak, Hudler), 47. Ambruz (Polák), 60. Stantien (Luža). Rozhodčí: Venglář - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 7:6, navíc Stavenský (Litvínov) 5 min a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 6025

Keramika Plzeň - JME Znojemští orli 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
42. Výborný, 43. Voskár (Duda), 47. J. Štefanka (Duda, Matějovský) - 6. Barus (Plášek, Snopek), 32. Barus (Havíř, Pavel Kumstát). Rozhodčí: Souček - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 7295

Energie Karlovy Vary - Vítkovice 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
27. Balázs (Kverka, Topoli), 33. Hlavačka (Bacul, Němčický) - 43. Burger (Moravec, Tesařík), 60. Černošek (Tesařík), 61. Moravec (Burger). Rozhodčí: Nečas - Pouzar, Kalivoda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 3520

Havířov Panthers - IPB Pojišťovna Pardubice 3:6 (0:3, 0:2, 3:1)
50. R. Procházka (Sršeň, Pavlas), 53. Sršeň (Holý, Pavlas), 60. Folta (Sršeň, Filip) - 3. Rolínek (M. Sýkora), 11. P. Sýkora (Vyhlídal), 15. A. Novotný (D. Pospíšil), 27. Rolínek (T. Blažek), 32. Lubina (M. Sýkora, T. Blažek), 48. Lubina (Rolínek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 3150

Slavia Praha - Bílí tygři Liberec 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
15. Steiner (Klepiš, Sup) - 15. Kropáč (S. Procházka, Čakajík), 45. Jankových (R. Pospíšil), 59. Kropáč (Krstev, Michal Straka). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3272