Liberec Slávii počká. Co hráči?

Ještě několik dnů dostal fotbalový klub Slavia Praha od Slovanu Liberec na uhrazení šestimilionového doplatku za přestup Václava Kolouška. Hráči, kterým klub dluží na třicet milion korun, dali vedení ultimátum do pátku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SK Slavia Praha

Slovan Liberec se rozhodl Slavii počkat do pondělí. "Víme, že Slavia má finanční problémy a nechceme do ní kopat," vysvětlil tento krok pro Radiožurnál ředitel libereckého klubu Libor Kleibl. Pokud se Liberec obrátí na arbitráž, budou Slavii zablokovány přestupy, a pak mohou následovat další sankce, včetně odpočtu bodů.

Hráčům Slavia dluží především nevyplacené prémie, spekuluje se o částce v celkové výši třiceti milionů korun. "Ta situace nevznikla ze dne na den. Já myslím, že jsme byli hodně trpěliví," potvrdil obránce Miroslav Holeňák, že klub má s placením potíže už od začátku nové sezóny. "Teď je třeba celou věc vyřešit. Já doufám, že to bude ke spokojenosti vedení klubu i hráčů," dodal Holeňák. Fotbalisté se v minulém týdnu sešli s vedením a údajně pohrozili, že v pátek podají hromadné výpovědi.

Podle mluvčího Slavie Alexandra Klimenta se vedení stále snaží najít řešení. "Chápeme, že to není pro nikoho příjemná situace, ale zároveň jsme přesvědčeni, že každý v klubu si uvědomuje, že jakákoli destabilizace by byla destruktivní a situaci by rozhodně nepomohla. Pracujeme na urychleném řešení a po návštěvě zástupců společnosti ENIC hledáme strategického partnera jak v souvislosti s výstavbou nového stadionu, a tak i se vstupem do samotné Slavie."

Údajně existuje několik variant - podrobnosti ale neprozradil. "My jsme už říkali před začátkem podzimní částí sezóny, že naše situace není komfortní. Snažíme se ji řešit, určité závazky vůči hráčům evidujeme, ale pracujeme na řešení, jak se s hráči vyrovnat."

Markéta Kaclová, Stanislav Vintr, Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme