Liberec vyhrál poprvé v sezóně venku

Fotbalisté Slovanu Liberec vyhráli poprvé v letošní sezóně na hřišti soupeře. V patnáctém kole Gambrinus ligy zvítězili nad Viktorií Žižkov 1:0 gólem Miroslava Slepičky z dvaatřicáté minuty. V tabulce se Severočeši posunuli na sedmé místo. Pro domácí to byl poslední letošní zápas, protože šestnácté kolo si předehráli minulý týden. Po podzimu tak skončí na předposlední pozici.

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

První poločas nabídl na Žižkově po dlouhé době velmi dobrý fotbal. Domácí začali aktivně a už ve čtvrté minutě musela liberecká obrana zasahovat proti centru Ščasného. Poté střílel z trestného kopu Pikl, ale s jeho pokusem si poradil liberecký gólman Kinský. Sabou a Prášil pak mířili vysoko nad branku Slovanu. Největší šanci Viktorie nevyužil Chihuri, když sám před Kinským hlavičkoval nad. Liberečtí se do první šance dostali až po dvaceti minutách, ale ta málem skončila gólem. Kiselovu dorážku z bezprostřední blízkosti vyrazil na brankové čáře Pižanowski. Ve dvaatřicáté minutě už se hosté radovali. Centr Kolouška neodvrátil Pikl a Slepička střelou z hranice pokutového území poslal Liberec do vedení.

Druhý poločas přinesl územní převahu Žižkova, ale stereotypní nakopávání míčů nemohlo libereckou obranu ohrozit. Největší příležitost měli domácí v 50. minutě, kdy hostující Janů tečoval míč nad vlastní branku. Závěr zápasu přinesl tradiční závar před hostující brankou, ale Viktoria z něj nic nevytěžila.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 33. Slepička
Rozhodčí: Jára - Amler, Hojsík
ŽK: Ščasný - Slepička
Diváci: 1627

Žižkov: Pižanowski - Šimek, Pikl, Klimpl, Mikulík - Ščasný, Prášil (61. Görner), Sabou, Dirnbach - Oravec, Chihuri (61. Mikolanda). Trenér: Hradecký

Liberec: Kinský - Pilný, Valachovič, Lukáš, Janů - Kisel, Polák, Langer, Ančic - Koloušek - Slepička (64. Pospíšil). Trenéři: Škorpil a Csaplár

Patnácté kolo se dohrává v pondělí. Od 16:40 nastoupí vedoucí Baník Ostrava ve slezském derby proti SFC Opava.