Liberec vypadl z Poháru UEFA ve čtvrtfinále

Fotbalisté Slovanu Liberec ukončili své účinkování v Poháru UEFA po odvetě čtvrtfinále na stadiónu Borussie Dortmund. První poločas viděl Westfálský stadión útočný souboj, ve kterém ale branky nepadly. Také proto je prohra Slovanu v poměru 0:4 až příliš krutá.

FC Slovan Liberec

FC Slovan Liberec | Foto: Jan Rosenauer

Jedenapadesát minut hrál Liberec s Borussií Dotmund vyrovnanou partii, pozorně bránil a snažil se podnikat nebezpečné protiútoky. Pak se ale prosadil domácí Amoroso. A když se v 57. minutě trefil Koller, začali domácí jasně třímat režii zápasu ve svých rukách. Slovan se ještě snažil vykřesat naději, ale v útoku se příliš osamocený Štajner nemohl proti kompaktní obraně soupeře prosadit. Dortmundští naopak v klidu kráčeli za postupem, který ještě pojistil Ricken zpečetil Ewrthon.

Výsledky čtvrtfinálových odvet:

Borussia Dortmund - Slovan Liberec 4:0 (0:0),
branky: 51. Amoroso, 57. Koller, 70. Ricken, 90. Ewerthon. První zápas 0:0, postoupil Dortmund.

AC Milán - Hapoel Tel Aviv 2:0 (2:0),
branky: 5. Rui Costa, 45. vlastní Geršon. První zápas 0:1, postupuje AC Milán.

Feyenoord Rotterdam - PSV Eindhoven 1:1 (1:1, 0:0), pen. 5:4,
branky: 90. Van Hooijdonk - 75. Van Bommel. První zápas: 1:1, postupuje Feyenoord.

Valencia - Inter Milán 0:1 (0:1),
branka: 2. Ventola. První zápas: 1:1, postupuje Inter.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít