Liberecká série bez inkasovaného gólu skončila

Fotbalisté Liberce už dostali v letošní sezóně Gambrinus ligy gól. V severočeském derby v Jablonci remizovali 1:1, když vyrovnávací gól dostali v poslední minutě z penalty. Dařilo se oběma pražským "S". Sparta porazila České Budějovice 3:0 a Slavia vyhrála 4:0 v Plzni díky hattricku Pavla Fořta. Příbramskému trenérovi Františku Barátovi se premiéra nevydařila, Marila prohrála s Teplicemi 0:3. Olomouci se stále nedaří, tentokrát prohrála v Kladně 2:3.

Gambrinus liga

Celkem 724 minut trvala série neprůstřelnosti libereckého fotbalového brankáře Marka Čecha. Dnes skončila v severočeském derby v Jablonci. Domácí Jindřišek ve druhé minutě nastaveného času vyrovnal z pokutového kopu na 1:1 a postaral se tak o to, že obhájce titulu podruhé v této sezoně jen remízoval.

Fotbalisté Slavie ukončili střelecký půst, který včetně pohárového utkání s Tottenhamem trval tři utkání. V Plzni vyhráli 4:0, když hlavním hrdinou byl plzeňský odchovanec Pavel Fořt, který v první půli během 24 minut zkompletoval hattrick. Ve druhém poločase dovršil vysokou výhru Slavie kapitán Lukáš Jarolím. Hosté se tak po dnešní výhře dostali už na čtvrté místo.

Bez větších potíží si dnes došli fotbalisté Sparty Praha k další ligové výhře. Třemi brankami v prvním poločase porazili České Budějovice 3:0 a potvrdili tak herní vzestup pod trenérem Bílkem. Dvě branky vítězů a své první v tomto ročníku vstřelil Švýcar Mauro Lustrinelli, třetí přidal druhý útočník Libor Došek. Sparta se výhrou posunula na třetí místo v tabulce. Trenér František Barát nebude vzpomínat na svoji premiéru na příbramské lavičce v dobrém. Marila pod jeho vedením v duelu s Teplicemi doma prohrála 0:3. Naopak teplický kouč Vlastislav Mareček zřejmě zažehnal hrozbu odvolání. Výhru Severočechů v prvním poločase zajistili přesnými trefami Kaufman a Bosňan Džeko, který se prosadil hned dvakrát. Teplice tak oslavily druhou výhru v letošní sezoně, na hřišti soupeře vyhrály poprvé od loňského října, kdy rozstřílely Jihlavu 4:0.

Ligový nováček z Kladna porazil Sigmu Olomouc 3:2 v utkání, jež po prvním poločase vypadalo na jednoznačnou záležitost, ale po změně stran se změnilo v drama. Domácí vedli už 3:0, navíc oba týmy v prvním poločase zahodily penaltu. Po přestávce Sigma vstřelila dvě branky, ale vyrovnat už nestihla. Trenér Vlastimil Petržela tak na první body ze soupeřova hřiště stále čeká marně a jeho tým zůstává poslední.

Výsledky 8. kola:

SK Kladno - Sigma Olomouc 3:2 (3:0)

Branky: 9. Simpson, 24. Kalina, 36. Radzinevičius - 64. Randa, 88. Schulmeister. Rozhodčí: Makovička - Filípek, Teuber. ŽK: Bičík, Cigánek, Kratochvíl, Simpson - Onofrej, Randa, Hudec. Diváci: 3450

Kladno: Bičík - Pončák, Killar, Šimůnek, Drozd - Cigánek (74. Gross), Kratochvíl, Šelicha, Kalina - Radzinevičius (76. Kaciáň), Simpson (66. Kousal). Trenér: Koubek

Olomouc: Vojáček - Flachbart, R. Hubník, Horáček, Barcal (15. Hudec) - Janotka, Randa, Onofrej (73. Rýdel), Pulkert - Hartig (29. Peška), V. Schulmeister. Trenér: Petržela

Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 3:0 (3:0)

Branky: 25. a 45. Lustrinelli, 41. Došek. Rozhodčí: Kocián - Filgas, Goňa. ŽK: Došek, Řepka, Homola - Dvořák, Adamec. ČK: 89: Dvořák (Č. Budějovice). Diváci: 9402

Sparta: Blažek - Pospěch, Sivok, Řepka, Kadlec - Kolář, Šimák (61. Homola), Sylvestre, Matušovič - Došek (79. Jun), Lustrinelli (61. Rezek). Trenér: Bílek

České Budějovice: Filipko - Kladrubský, Skála (46. Adamec), Žižka - Plocek, Dvořák, Volešák, Bureš, Černý - Svátek (81. Gruber), Jeslínek (64. Baláž). Trenér: Cipro

Marila Příbram - FK Teplice 0:3 (0:3)

Branky: 20. a 39. Džeko, 15. Kaufman. Rozhodčí: Jára - Pospíšil, Jiřík. ŽK: Klein, Sabou, Jirsák. ČK: 54. Mácha (Příbram). Diváci: 3835

Příbram: Pařízek - Mácha, Penc (69. Vošahlík), Formánek, Penner - Bartoš (37. Šindelář), T. Doležal (46. Podrazký), Sviták, Otepka - Huňa, Polodna. Trenér: Barát

Teplice: Poštulka - Kaufman, Klein, Lukáš, Valenta - Stožický, Sabou (68. Hunal), Dort, Jirsák - Fenin (76. M. Doležal), Džeko (82. Kroupa). Trenér: Mareček

Viktoria Plzeň - Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 17., 29.a 40. Fořt, 60. L. Jarolím. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Limberský, Smola - Vorel. Diváci: 7825 (vyprodáno)

Plzeň: Daněk - M. Knakal (63. Procházka), Müller, Zakopal, Smola - Fillo, Pilař, M. Jarolím, Limberský - Bednář (60. Krbeček), Malár (77. Borek). Trenér: Levý

Slavia: Kozáčik - Vorel, Latka, Suchý, Hubáček - Krajčík, L. Jarolím, Švec, Hrdlička (59. Vlček), Švento (74. Kalivoda) - Fořt (65. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím

FK Jablonec 97 - FC Slovan Liberec 1:1 (0:1)

Branky: 90+2. Jindřišek z pen. - 23. Papoušek. Rozhodčí: Jech - Košec, Večeřa. ŽK: Weber, Klapka, Jindřišek, Baranek, Fukal - Pospěch, Košťál, Čech, Zápotočný. Diváci: 6215 (vyprodáno)

Jablonec: Špit - Laciga, Fukal, Kučera, Loučka - Baranek, Jindřišek, Klapka, Weber (74. Hloušek) - Lafata, Smíšek. Trenér: Rada

Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek (75. Frejlach), Bílek, Hodúr, Ančic - Pospěch (85. Hochmeister), Blažek (59. Holenda). Trenér: Lavička