Lídr extraligy rozstřílel Budějovice 9:4

I po pátém kole hokejové O2 Extraligy vede tabulku s přehledem Plzeň. Ta v dnešním kole přejela loňského vítěze ligy 9:4. Bez problémů si svým soupeřem poradilo i Kladno, které porazilo Pardubice 5:1.

Fanoušci HC Lasselsberger Plzeň

Fanoušci HC Lasselsberger Plzeň | Foto: HC Lasselsberger Plzeň

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)

Oba celky chtěly v tomto utkání zastavit šňůru dvou porážek za s sebou. To se nakonec povedlo pražské Spartě, která vyhrála v Třinci 4:2. Hosté zvítězili naprosto zaslouženě, když byli lepší de facto ve všech směrech. Sparta si dokonce dovolila luxus v podobě zahození několika stoprocentních šancí a nebo dvou přesilovek 5 proti 3.

Branky a nahrávky: 20. Kováčik (Polanský), 49. Balej (D. Moravec) - 8. Ton (Koreis), 10. D. Výborný (Gulaši, Ručinský), 22. Černošek (Broš, Kratěna), 34. Podlešák (Ton). Rozhodčí: Husička - Guth, Křivský. Vyloučení: 10:10. Bez využití. Diváci: 3564

Geus Okna Kladno - Moeller Pardubice 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Domácí hokejisté potěšili své fanoušky vítězstvím 5:1. Pardubičtí sice dobře začali, ale špatně skončili. Definitivně je zlomil úvod druhé třetiny, kdy za stavu 0:1 dvakrát za s sebou inkasovali. Od té chvíle už kladenští nepustili režii z rukou a podpořeni opět výborně chytajícím Kopřivou si s jistotou dokráčeli pro tři body.

Branky a nahrávky: 5. Frolík (Skrbek), 21. Diviš (Martin Procházka, Patera), 23. Tenkrát (Kopřiva), 37. Kalla (Skrbek, Patera), 48. D. Růžička (Rudovský) - 58. Kolář (Starý). Rozhodčí: Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc Cetkovský (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3407

Litvínov - Energie Karlovy Vary 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Domácí i přes vítězství dělali chyby v obraně a dvakrát prohrávali. Náskok hostů ale vždy srovnali a v 48. minutě zásluhou gólu Lukeše rozhodli o své výhře. V powerplay Energie se ještě trefil Kubinčák.

Branky a nahrávky: 21. Reichel (Kubinčák, Šlégr), 46. J. Černý (Kroupa), 48. Lukeš (Šlégr), 60. Kubinčák (Reichel) - 2. Skladaný (Bílek), 45. Kristek (Melenovský). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5225

Lasselsberger Plzeň - Mountfield České Budějovice 9:4 (2:2, 2:2, 5:0)

Západočeši i v pátém duelu sezony prokázali výbornou střeleckou formu a tým Mountfieldu zdolali 9:4. Opět se tak vrátili do čela tabulky. Jihočeši přitom byli první dvě třetiny lepším týmem a nevypadalo to, že si z ČEZ Areny odvezou debakl. Poslední třetina, ale byla v jasné režii Plzeňanů, kteří dokázali svému soupeři nastřílet 5 branek.

Branky a nahrávky: 3. Vlasák z trest. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Kracík, Pácal), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (S. Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Kracík, Šindel) - 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Huml (Č. Budějovic) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8245

Znojemští Orli - RI Okna Zlín 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Domácí hráči velmi dobře začali, nakonec byli rádi za výhru po samostatných nájezdech v poměru 3:2. Po první třetině Orli vedli zaslouženě 2:0, pak se ale zlínští zvedli a mocně dotahovali. Po Leškově snížení vyrovnal v poslední minutě, při powerplay hostí, Hamrlík. Utkání tak dospělo až k nájezdům, které rozhodl až v sedmé sérii Bičánek.

Branky a nahrávky: 5. Plášek (J. Svoboda), 18. R. Procházka (Štach, Tesařík), rozhodující nájezd Bičánek - 31. Leška (Galvas). Rozhodčí: Jeřábek - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:1. Diváci: 2421

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít