Lídr tabulky prohrál v Pardubicích

České Budějovice náskok v čele hokejové O2 extralize nezvýšily. Pardubičtí hokejisté vyhráli ve 42.kole nad Mountfieldem, díky výkonům Rolinka a Sýkory 5:2. Ve výborné formě pokračuje Kladno. To porazilo Plzeň 4:1 a v závěru sezony tak má šanci zaručit si přímý postup do play-off.

O2 extraliga

O2 extraliga | Foto: Hokej.cz

Moeller Pardubice - Mountfield České Budějovice 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Domácí zvítězili 5:2, bez úhony přečkali svůj nepovedený vstup do zápasu. Ve druhé třetině získali vedení 2:0 a třeba že budějovičtí neztratili potom chuť na body, proti pardubické euforii už nenašli účinnou zbraň.

Branky a nahrávky: 21. Rolinek (Sýkora), 31. Sýkora (Rolinek), 50. Sýkora (Snopek), 52. Rolinek, 57. Starý - 45. Kůrka (Šimánek), 51. Vak (Sailer). Rozhodčí: Mandioni (Švýc.) - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 9764

Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Kladno potřetí za sebou zvítězilo, nad Plzní 4:1. Domácí položili základ k výhře už v první třetině. Skórovali Horna a Bělohlav. Ve druhém dějství se přidal Procházka, a když ve třetí části vykřesal pro hosty naději Vampola, za chvíli ji uhasil Diviš.

Branky a nahrávky: 8. Horna (Gardoň), 16. Bělohlav (Kalla), 37. Martin Procházka (Gulaš), 53. Diviš (Martin Procházka) - 45. Vampola (Benák). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kostka. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:0. Diváci: 3400

Oceláři Třinec - Litvínov 2:3 po sam. náj. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)

Z počátku nuda, která vygradovala v dramatický zápas, tak by se dalo charakterizovat utkání ze kterého si Litvínov odváží výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Hosté byli blízko k výhře už v normální hrací době, ovšem 46 sekund před koncem se trefil Juraj Štefanka, který poslal zápas do prodloužení.

Branky a nahrávky: 39. Malec (Barinka), 60. Štefanka (Sekeráš) - 31. Lukeš (J. Černý), 34. Benda (Tomas), rozhodující nájezd Jenáček. Rozhodčí: Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 2476

Slovan Ústečtí Lvi - Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Také ve čtvrtém utkání těchto týmů v extralize Severočeši prohráli, tentokrát 2:4. Domácí se proti důsledné obraně ocelářů prosadili až ve 33. minutě, kdy už ale 0:2 prohrávali. Navíc ještě před závěrem druhé třetiny nešťastně vstřelili vlastní gól. Ústeckým hokejistům se ještě jednou povedlo snížit, ale při hře bez brankáře inkasovali počtvrté.

Branky a nahrávky: 33. A. Nedorost (Špirko), 47. Zeman (Klobouček) - 4. R. Káňa (R. Hubáček), 22. J. Mrázek (Ujčík), 39. Jánoš (Ujčík), 60. Burger. Rozhodčí: Hradil - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 3934

Znojemští Orli - RI Okna Zlín 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Domácí hráli velmi zodpovědně a porazili Valachy 3:0. Úvod utkání jasnému vítězství Orlů příliš nenasvědčoval. Hra obou celků byla totiž v první třetině vyrovnaná. Od druhé části hry, ale znojemští opanovali kluziště a po dvou brankách Bičánka a jedné Selingra si vypracovali dostatečný náskok. Vcelku zajímavý závěr utkání už změnu ve skóre nepřinesl.

Branky a nahrávky: 27. Bičánek (Plášek), 28. Bičánek (Kucharczyk), 39. Selingr (Kucharczyk). Rozhodčí: Rybík - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 2959

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít