Ligové termíny: ostuda!

Nepořádek ve fotbalových termínech, to už je v české lize obehraná písnička. Bláhoví byli ti, kdo si mysleli, že handrkováním o první televizní přenos z nového fotbalového ročníku na konci července problémy s přesuny zápasů a jejich termínů skončí. Omyl. Je to horší a horší. Spíš to vypadá, že si z fotbalových fanušků dělá někdo legraci. A nejen z nich, už i z trenérů a hráčů, tedy přímých aktérů konkrétních zápasů. Tento týden to jenom dokumentuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původně se mělo hrát v pátek televizní utkání Opava - Sparta. Proti se postavili sparťané, přece nemohou hrát dva dny po reprezentačním zápase. Nova ale na utkání trvala. Bylo proto přesunuto na pondělí a v přímém televizním přenosu chybět nebude. Ale fotbalové vedení chtělo zachovat páteční termín, i když bez televize a dosadilo do něj zápas Slavia - Ostrava. Nezdál se v tom být žádný háček, červenobílým dokonce tahle změna vyhovovala, protože se jim nabízela delší pauza před odvetou předkola Ligy mistrů v Aténách. Ale najednou se jinak zachovala Ostrava. Nebude hrát, také ona má reprezentanty, kteří ve středu hájili národní barvy. Jedině, že by zápas byl v televizi. To by pak v pátek ostravští klidně nastoupili. Reprezentace nereprezentace. Najednou by středeční zápas ostravským reprezentantům nevadil. A tak se zase, dokonce už pouhé tři dny před pátečním výkopem, ze svazu dozvídáme, že se Slavia s Ostravou utkají ažv sobotu. Skutečně, zůstává rozum stát. Jak se má asi fotbalový fanoušek orientovat? A co trenéři? Počítají s nedělním, pak zase s pátečním zápasem, ale najednou je tu sobota. Ještě štěstí, že se na zadní teď třeba prozměnu nepostavila Slavia. Asi by se pak hrálo zase normálně v neděli. Jak je vidět, možné je opravdu všechno. Demokracie v našem fotbale je totiž až příliš.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme