Ligový podzim skončil jen na trávníku, u disciplinárky zatím ne

Kdyby český fotbal prožil normální podzim, byly by ligové karty rozdány hodně zřetelně. Už by bylo známo, kdo bude bojovat o titul, poháry i záchranu. Jenže v letošním ročníku, poznamenaném korupční aférou, neznamená vůbec nic ani to, co nabízí tabulka po 16. kole. V posledním ligovém zápase podzimu porazili Zlínští Teplice 2:0.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fotbal | Foto: Jan Rosenauer

Devítibodový náskok Sparty se zdá být dostatečný. Jen však do chvíle, než by se potvrdily spekulace o podplácení. Její sportovní dominance byla letos naprosto jasná, a kdyby si Strakovi hoši nepokazili renomé domácí prohrou s nováčkem z Mladé Boleslavi, už mohli skoro oprašovat místo pro další pohár v letenské síni slávy. Jenže zákulisní dohady jim to letos nedovolí: spíše je donutí uvažovat, jak by ligu ještě mohla zdramatizovat Károlyiho disciplinární komise. Stejné platí o Liberci a možná i dalších klubech.

Na boje o záchranu platí poučka o zásahu disciplinárních opatření ještě výrazněji než na boj o ligový trůn. Obavy o bytí a nebytí bude mít před jarem minimálně polovina ligových účastníků, a to může z odvet učinit nejvypjatější ligový závěr v historii.

Závěr sezony vrátil do hry slávisty, kteří však svým sokům nemohou konkurovat, když přijde řeč klubové zázemí. Tradiční klub české historie upadá vinou svých majitelů i těch, kteří slavné barvy do jejich rukou vložili. Klub se propadl do velkých dluhů, nemá stadion ani vlastní tréninkové centrum a v kabině musí tlumit hráčskou vzpouru.

Konec sezony nevyšel Teplicím. Jeden bod z tří zápasů trochu pokazil výborný obraz týmu, jehož síla tkví nejen v trenérovi, ale i v kvalitním zázemí dobře situovaného klubu. V posledním utkání podzimu podlehli Marečkovi svěřenci ve Zlíně.

Výsledek:

FC Tescoma Zlín - FK Teplice 2:0 (1:0) Branky: 5. Činčala, 57. Švach. Rozhodčí: Závodný - Kordula, Handlíř. ŽK: Divecký, Tesařík, Veleba - Zapletal. Diváci: 1960.

Tabulka po 16. kole:

1. Sparta 39

2. Teplice 30

3. Liberec 29

4. Slavia 28

5. Jablonec 26

6. Olomouc 26

7. Zlín 21

8. Ostrava 19

9. Drnovice 17

10. Brno 16

11. Blšany 16

12. Ml. Boleslav 15

13. Příbram 15

14. České Budějovice 11

15. Slovácko (-12 bodů) 10

16. Opava (-6 bodů) 9

Vlastimil Vlášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme