Ligový ročník zahájily tři zápasy

Sparťanští fotbalisté v premiéře nového ročníku první Gambrinus ligy jen remizovali 0:0 s nováčkem z Kladna. Mladá Boleslav porazila Olomouc 2:1 a Zlín podlehl Slovácku 1:2.

A. Škerle a M. Brezinský

A. Škerle a M. Brezinský | Zdroj: ČTK

Kladno přenechalo Spartě iniciativu, ta ale nebyla před jeho brankou příliš nebezpečná. Největší šance spálil útočník Jun, po jedné v každém poločase. Ve 20. minutě trefil Šimák z trestného kopu břevno. Kladno se směrem dopředu osmělilo až po přestávce. V nastaveném čase mohl Kalina dokonce rozhodnout, ale gólman Blažek si s jeho jedovatou střelou poradil.

Slovácko vedlo ve Zlíně od 10. minuty po gólu Malcharka, jenž zaznamenal po bezbrankovém zahajovacím duelu vůbec první trefu tohoto ročníku ligy. Po pauze vyrovnal hlavou Švach, o vítězství Slovácka rozhodl v 76. minutě Ivana, když proměnil penaltu. Od téže minuty dohrával Zlín bez vyloučeného Lukaštíka.

Úvodní aktivita Mladé Boleslavi vyšla naprázdno, a tak se ve 35. minutě trefil olomoucký Randa z penalty. Až v 72. minutě po Kyselově autu a Ševinského prodloužení vyrovnal Holub. Vítězství Mladé Boleslavi zařídil v 86. minutě Brezinský po závaru před olomouckou brankou.

Statistiky:

Sparta Praha - SK Kladno 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Košec. ŽK: Sylvestre, Homola, Lukáš - Gross, Kalina. Diváků: 14 805. Sparta: Blažek - Zabavník, Homola, Lukáš, Kadlec - Kisel, Sylvestre, Kolář (78. Matušovič) - Pospěch (65. Došek), Jun (84. Lustrinelli), Šimák. Trenér: Griga. Kladno: Bičík - Gross, Palša, Killar, Strnad - Kalina, Hlava, Šelicha, Cigánek - Galbavý (46. Kaciáň), Kousal (65. Veleba). Trenér: Koubek.

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 2:1

Branky: 72. Holub, 86. Brezinský - 35. Randa z pen. Rozhodčí: Handlíř - Wilczek, Slavík. ŽK: Ševinský, Matějovský, Brezinský - Chmelíček, Hudec. Diváků: 4420. Mladá Boleslav: Kučera - Ševinský, Vít, Brezinský, Palát - Vaculík (46. Kysela), Matějovský, Abrahám, Poláček (69. Holub) - Kulič (84. Ordoš), Pecka. Trenér: Uhrin. Olomouc: Lovásik - Randa, Hudec, R. Hubník, Škerle - Štěpán (62. König), Kaščák, Rýdel, Pulkert (75. Onofrej) - M. Hubník, Chmelíček (81. Kobylík). Trenér: Palička.

Tescoma Zlín - 1. FC Slovácko 1:2

Branky: 48. Švach - 10. Malcharek, 77. Ivana z pen. Rozhodčí: Moudrý - Filípek, Tulinger. ŽK: Lukaštík, Janíček - Görner, Malcharek, Ineman. ČK: 77. Lukaštík. Diváků: 4500. Zlín: Kořínek - Vidlička (79. Žemlík), Zbožínek, Švach, Červenka - Kraus (71. Zapletal), Vrtělka, Šmahaj, Lukaštík - Bača, Činčala (46. Janíček). Trenér: Uličný. Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Ineman - Malár, Görner (76. Racko), Vozábal, Malcharek (68. Dragoun) - Ivana, Vrána (83. Vrba). Trenér: Plíšek.

Filip Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít