Litvínov a Vítkovice končí, do play-off postupují Kladno, Znojmo a Třinec

Poslední tři volná místa ve vyřazovací části hokejové extraligy zabraly týmy Kladna, Znojma a Třince. Všechny si k tomu pomohly vítězstvími v dnešním 52. kole, i když Třinec vyhrál v Praze nad Spartou až v prodloužení. Naopak triumf nad Slavií nebyl nic platný Víktovicím, pro které sezóna skončila. Totéž se dá říct i o Litvínovu, který prohrál v Pardubicích, protože za stavu 3:3 potřeboval dát vítězný gól, odvolal brankáře a inkasoval.

O2 extraliga

Klíčovou šestou příčku udržela i přes porážku v Ostravě pražská Slavia, která se tak vyhne osmifinále a postupuje jako poslední přímo do čtvrtfinále. Naopak Karlovy Vary po prohře se Znojmem zůstaly sedmé, a do play-off se tudíž zapojí už v osmifinále.

52. kolo hokejové extraligy

Rabat Kladno - Mountfield Č. Budějovice 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Patera (M. Havel), 10. Horna (Gardoň), 20. Ševc (Kalla) - 12. Hřebejk (Gulaš). Rozhodčí: Polák, Turčan - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8, navíc M. Štěpánek (Kladno) 10 minut. Využití: 3:0. Diváci: 4155.

Sparta Praha - Oceláři Třinec 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 30. P. Ton - 52. Polanský (J. Daneček ml.), 62. Polanský (Kroupa). Rozhodčí: Bolina, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5829.

Vítkovice Steel - Slavia Praha 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 40. E. Weissmann (Vala), 55. Krenželok (E. Weissmann), 60. Irgl - 55. Dlouhý. Rozhodčí: Minář, Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 3:7, navíc Kolařík 5 minut a do konce utkání, A. Svoboda (oba Slavia) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 7942.

Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 8:4 (3:2, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Šindel (Kracík), 13. Divíšek (Ludvík), 18. Ludvík (Divíšek), 36. Šindel (Adamský), 37. Kubalík (Vampola), 37. Fabuš (Divíšek), 51. Ludvík (Divíšek), 54. Čakajík (Ludvík) - 11. Hrach (Moravec), 20. Vaic (Novák), 26. Pabička (Klimenta), 53. Víšek (Pabiška). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Čech, Chytil. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4114.

Energie Karlovy Vary - Znojemští Orli 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Kumstát (Dobroň), 36. Kristek (Němec) - 8. Kříž (Dopita), 16. A. Padělek (Tvrdík), 47. A. Padělek (Plášek), 60. Němeček. Rozhodčí: Levonen (Fin.), Homola - Kostka, Rozlílek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 3780.

Moeller Pardubice - Chemopetrol Litvínov 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. P. Sýkora (Čáslava), 9. Blažek (Rolinek), 30. Čaloun (Pucher), 60. Pucher (Blažek) - 8. Jánský (Gýna), 39. Reichel (Jenáček), 59. Jenáček (Kubinčák). Rozhodčí: Husička, Rejthar - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:4, navíc Mrázek (Pardubice) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 9065.

Hamé Zlín - Vsetínská hokejová 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. M. Čech (Rachůnek), 15. Balán (Nosek), 20. M. Čech (Kašpařík), 37. Kašpařík (Nosek) - 24. Davídek (Sabol). Rozhodčí: Kubeš, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Michal Procházka (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5058.