Loitzl vyhrál poprvé závod Světového poháru

Rakouský skokan na lyžích Wolfgang Loitzl se dočkal prvního vítězství ve Světovém poháru v kariéře. Ve 28 letech se mu to podařilo na Nový rok v německém Garmisch-Partenkirchenu, kde vyhrál druhý díl tradičního Turné čtyř můstků. Loitzl se tak dostal do čela průběžného pořadí. Nejlepší z českých skokanů Roman Koudelka skončil třináctý, Jakub Janda sedmnáctý.

Wolfgang Loitzl

Wolfgang Loitzl | Zdroj: ČTK

Loitzl ztrácel po prvním kole na vedoucího Švýcara Simona Ammanna 7,4 bodu a vypadalo to, že počtvrté za sebou skončí druhý. Ammann ale nenavázal na 140 metrů dlouhý skok z prvního kola a skočil 134,5 metru. Loitzl předvedl o dva metry delší skok, navíc dostal výborné známky za styl a vyhrál o 1,7 bodu. Třetí skončil s velkým šestnáctibodovým odstupem Fin Harri Olli.

O vítězi Turné se tak s největší pravděpodobností rozhodne právě mezi Loitzlem a Ammannem. Třetí v celkové klasifikaci Rakušan Gregor Schlierenzauer totiž ztrácí už 23 bodů.

Koudelka se s velkým štěstím dostal do druhého kola. V prvním vyřazovacím kole prohrál se Švýcarem Andreasem Küttelem. Do dalšího kola prošel jako poslední "šťastný poražený". Ve druhém kole skočil 124,5 metru a z dvaadvacátého místa se posunul na konečné třinácté. Janda si udržel 17. pozici z prvního kola. Už po prvním skoku skončil závod pro Ondřeje Vaculíka, Borek Sedlák nepostoupil z kvalifikace.

Turné se teď přesouvá do Rakouska. V sobotu je na programu kvalifikace v Innsbrucku.