Luděk Stracený: "Žižkov chce v Poháru UEFA atraktivního soupeře!"
Už koncem tohoto týdne přijde na řadu losování evropských fotbalových pohárů. Ve čtvrtek přijde na řadu královna jménem Champions League, o den později princ Pohár UEFA. V losovacích koších obou soutěží bude mezi jinými také šest českých zástupců, tedy rekordní počet v historii. Po několika letech si pohárovou chuť bude moci vychutnat také FK Viktoria Žižkov. Jak ale řekla jedna z opor Viktorky LUDĚK STRACENÝ, pohárová horečka žižkovskou kabinu zatím neopanovala.
Viktoria Žižkov si vybojovala právo účasti jakožto vítěz Poháru ČMFS - Sport 1 Cupu, když ve finále zdolala pražskou Spartu 2:1 v prodloužení. "Abych pravdu řekl, tak zatím jsme se s kluky v kabině o blížícím se Poháru UEFA moc nebavili. Měli jsme totiž hlavu plnou ligových zápasů," říká záložník Luděk Stracený, který ve středu 15. srpna tohoto roku ochutnal, co to je obléci dres národního týmu. V přátelském utkání proti Koreji, které se hrálo v Drnovicích, sice jenom střídal, v Poháru UEFA ale na něj budou Žižkovští hodně sázet. "Zajímat se o Pohár UEFA začneme až ve chvíli, kdy nám někoho přilosují, až prostě budeme znát jméno soupeře. Doufám, že to bude někdo atraktivní," přeje si Stracený.
O atraktivní týmy zřejmě nebude nouze. Žižkov totiž nemá zase tak vysoký koeficient, aby se obrům vyhnul. Je na 43. pozici žebříčku koeficientů s ohodnocením 12.395, Na první pozici je finalista posledních dvou ročníků Ligy mistrů, pátý celek minulého ročníku španělské Primera división Valencia CF. "Los Che", jak se valencijským přezdívá, mají závratný koeficient 100.604 - jako jedný tým přes stovku. Španělské týmy si ale Stracený nepřeje. "Když budu mluvit sám za sebe, tak osobně bych si přál některý z italských klubů. Na druhou stranu, ani některý z německých týmů by nebyl k zahození," zasnívá se Stracený.
Jeho nadřízený, trenér Zdeněk Ščasný už je ostřílený kozák - poháry absolvoval na lavičce pražské Sparty, včetně nešťastného předkola Ligy mistrů s Dynamem Kyjev v srpnu 1998 -, prakticky pro celý kádr Viktorie ale bude pohárová zkušenost novinkou. "My se v těch zápasech pokusíme odehrát náš herní styl, to co je nám vlastní. Bude to pro nás premiéra v evropských pohárech, takže bude strašně záležet na tom koho dostaneme. Uvidíme, jak se s tím každý z nás popere," uzavírá pohárové téma Luděk Stracený.