Lukáš Bauer má stříbro z MS

Běžec na lyžích Lukáš Bauer vybojoval na mistrovství světa v Liberci stříbrnou medaili. V závodě na 15 kilometrů klasicky doběhl se ztrátou šesti sekund a tří desetin na Estonce Andruse Veerpala. Třetí skončil na trati ve Vesci Fin Matti Heikkinen. Další český lyžař Martin Jakš dokončil na 22.té a Jiří Magál na 30.té příčce.

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

Stejně jako na poslední vítězné patnáctce v estonském Otepää začal Bauer ve velkém tempu. Už na prvním mezičase byl první a pořadí se měnilo pouze na zbylých pozicích. Vedoucí příčka vydržela českému běžci až do mezičasu posledního - do cíle. Estonec Veerpalu se Bauerovi časově přibližoval už od začátku závodu, na čtvrtém kilometru ztrácel 13 sekund, na desátém kilometru byla ztráta 5 sekund a kilometr před cílem byl pouze o čtyři desetiny sekundy pozadu. V cíli pak Veerpalu sledoval, jak se Bauer blíží, ale na jeho čas nestačí.

MS v klasickém lyžování - běh mužů na 15 km klasicky:
1. Veerpalu (Est.) 38:54,4, 2. Bauer (ČR) -6,3, 3. Heikkinen (Fin.) -16,4, 4. Freeman (USA) -17,7, 5. Mae (Est.) -30,7, 6. Cologna (Švýc.) -33,7, 7. Rönning (Nor.) -41,2, 8. Olsson (Švéd.) -42,1, 9. Angerer (Něm.) -50,5, 10. Bajčičák (SR) -57,5, ...22. Jakš -1:30,3, 30. Magál (oba ČR) -2:06,6.