Lukáš Konečný si v Praze vyboxoval titul WBO

Český profesionální boxer Lukáš Konečný si včerejším pražským vítězstvím nad Andersonem Claytonem zajistil interkontinentální titul světové boxerské organizace (WBO) v superwelterové váze. V zaplněné holešovické sportovní hale porazil svého brazilského soupeře technickým k.o. během třetího kola; Clayton se rozhodl nepokračovat v souboji poté, co při jedné ze sérií Konečného úderů utrpěl zlomeninu žebra. Podle původních plánů dvanáctikolový zápas proto skončil hned ve své první čtvrtině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný | Foto: Ivana Hofmannová

Pro Konečného se jednalo o nejtěžší duel v kariéře, vítězství v něm mu pravděpodobně dá možnost pravidelně se účasnit zápasů na americkém kontinentu. Zároveň považuje český rohovník tuto výhru za největší úspěch svého dosavadního působení v ringu, staví ho i nad účast na olympijských hrách, kde nikdy výraznějšího úspěchu nedosáhl, či na mistrovstvích světa, kde dvakrát získal bronzovou medaili.

Zhruba osm tisícovek diváků, kteří si do Holešovic na galavečer Eurofighter našli cestu, sledovalo také vítězství dalšího předního českého boxera Rudolfa Kraje. Stříbrný medailista z olympijských her v Sydney porazil ve svém druhém zápase po přechodu z amatérského ringu do profesionálního Valeriu Dobrina technickým k.o. již v prvním kole. Trenér dvacetiletého rumunského boxera totiž již po první sérii Krajových úderů a následném počítání svého svěřence vhodil mezi provazy ručník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme