Lukáš Konečný vyboxoval titul šampióna EU

Boxer Lukáš Konečný se od večera pyšní titulem profesionálního šampióna Evropské unie v superwelterové váze. Ten získal po vítězství na body nad dosavadním držitelem titulu, Francouzem Jimmym Colasem. Výhra ve sportovní aréně nedaleko Berlína se přitom rozhodně nerodila lehce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný s pásem šampióna EU

Lukáš Konečný s pásem šampióna EU | Foto: Jiří Hošek

Než si náš profesionální rohovník mohl vyslechnout vítězný ortel, musel přečkat 12 kol s houževnatým soupeřem a nenechat se rozhodit neustálým krvácením z nosu, který si před několika týdny zlomil.

"V tomu zápasu bolest necítíte, nevadí, že máte zlomený nos. Maximálně se vám může špatně dýchat, ale mně se dýchá celkem dobře. Trochu mě rušila krev, že mi tekla, ale vždycky na začátku kola jsem to vysmrkal a bylo to v pohodě," poznamenal ke svým zdravotním potížím.

Lukáš Konečný přiznal, že Jimmy Colas patřil zatím k jeho nejtěžším soupeřům v profesionálním ringu. Ke konci zápasu už prý rodákovi z Haiti docházely síly.

"Já si myslím, že v poslední třetině už jsem si to hlídal, tušil jsem, že už to bude dobrý. Když jsem vysypal nějakou sérii, tak on už to jenom kryl, a bylo vidět, že kdybych měl víc síly, tak bych ho udělal už před limitem. Ale já jsem na to sílu neměl, v duchu jsme věděl, že mi to stačí," svěřil se Konečný.

Přihlížející se shodli v názoru, že českému borci hrála do karet skutečnost, že galavečer pořádala Konečného stáj SES. Francouzský soupeř mimochodem s verdiktem sudích evidentně srozuměný nebyl. I Lukáš Konečný přiznal, že klání bylo nesmírně vyrovnané.

"Většina kol byla hodně těsných, dalo se přiklonit na jakoukoliv stranu. Tím, že jsem byl doma, tak se přiklonili ke mně. První kolo jsem určitě prohrál, protože tam jsem poslední půlminutu jen lapal po dechu. Potom naprosto chápu, že ta kola mohla být tak nebo tak," dodal novopečený držitel mistrovského pásu EU.

Konečnému držela na tribuně už tradičně palce manželka Jarka. I ona si byla před vyhlášením verdiktu skoro jistá, že rozhodčí zvedne ruku jejímu choti. "Na 95 procent jsem věděla, že to takhle dopadne. Nervózní jsem určitě byla, stát se může vždycky cokoliv."

Vítězství nad černým Francouzem je pro Konečného důležitým, nicméně ne rozhodujícím krokem k vysněné repríze duelu o titul mistra světa s Ukrajincem Dzinzirukem. "Zas tak hrozně pro mě neznamená, pro mě je důležité, že jsem porazil Colase, který je dobře postavený. Mluvil o tom už i v ringu komentátor, jestli očekávám zápas s Dzinzirukem, a samozřejmě očekávám," potvrdil Konečný.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme