Lukáš Zelenka dostal "povolávák" do reprezentace

První změnu prodělala česká fotbalová reprezentace před kvalifikačními zápasy proti Andoře a Makedonii. Reprezentačnímu kouči Karlu Brücknerovi se kvůli chystané operaci oka omluvil záložník Jiří Jarošík. V sestavě ho nahradí sparťanský Lukáš Zelenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sparťané Martin Hašek a Lukuáš Zelenka se snaží zastavit Jana Nezmara z 1. FC Slovácko | Zdroj: ČTK

"Nečekal jsem to a jsem strašně šťastnej. Je to pro mě velká čest a zadostiučení za to, jak jsem na jaře hrál, " řekl Radiožurnálu ofenzivní středopolař, který zaujal výbornými výkony v jarní části prvoligové sezony. Spartě pomohl k zisku titulu pěti přesnými zásahy.

Zelenka dostal ve svých pětadvaceti letech vůbec první pozvánku do seriorského národního výběru. "Vůbec netuším, co mě tam čeká. Vím akorát, že se zítra mám hlásit v hotelu Praha. Snad se všechno dozvím na místě," přiznal Lukáš Zelenka.

Před svou premiérou si raději neklade žádné cíle. "Vše záleží na trenérovi. Osobně bych se rád dostal na lavičku a kdybych aspoň na pár minut nastoupil...To bych byl strašně šťastnej," svěřuje se záložník, který by si v Brücknerově výběru rád spravil chuť po nevydařeném konci ligové sezony, kdy Sparta prohrála tři utkání za sebou.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme