Lvíčata se přiblížila postupu na šampionát

Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let udělali důležitý krok k postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. V úvodním utkání baráže zvítězili v Basileji nad Švýcarskem 2:1 a před středeční odvetou v Ostravě si vytvořili výbornou pozici. Domácí vedli gólem Nefa, vyrovnávací branku vstřelil Svěrkoš a o vítězství lvíčat rozhodl čtyři minuty před koncem prvního poločasu Jiří Koubský.

Švýcarsko - Česká republika

Švýcarsko - Česká republika | Zdroj: ČTK

Naši fotbalisté vstoupili do zápasu aktivně, ale udeřilo na druhé straně. V šesté minutě dostal domácí do vedení hlavou Nef. Čechy gól zaskočil a dlouho nemohli na švýcarskou obranu nic vymyslet. Až ve dvaatřicáté minutě poslal Mario Lička dlouhý pas na Svěrkoše, ten prošel domácí obranou a překonal brankáře Wölfliho. Sedm minut před přestávkou měli velkou šanci Švýcaři, ale Muff ani Streller na Laštůvku v brance našeho týmu nevyzráli. Obránci Vidličkovi se důraz domácího útočníka nelíbil a prudce do něj strčil. Rumunský rozhodčí Dan ukázal zlínskému bekovi naštěstí jen žlutou kartu. Ve 41. minutě se Češi znovu radovali. Na Kobylíkův roh si naskočil obránce Koubský a hlavičkou zařídil lvíčatům vedení.

Ve druhé půli se český tým snažil kontrolovat vedení a čekal na chyby Švýcarů. Ty občas přišly, ale Češi z nich nic nevytěžili. Naopak v 57. minutě se domácí málem radovali z vyrovnání. Střelu Strellera vykopl Laštůvka až z brankové čáry. Za další čtyři minuty pálil Plašil, ale jeho tvrdou střelu skvěle vyrazil domácí brankář. V hektickém závěru vrhli Švýcaři všechny síly do útoku, ale Češi v čele s Laštůvkou jejich tlaku odolali. K postupu na Euro jsou tak po prvním zápase baráže mnohem blíž svěřenci trenéra Wernera Ličky.

Švýcarsko "21" - Česká republika "21" 1:2 (1:2)

Branky: 7. Nef - 32. Svěrkoš, 41. Koubský
Rozhodčí: Dan - Savaniu, Marodin (všichni Rum)
ŽK: Vidlička, Slepička, Kobylík, Bureš (všichni ČR)
Diváci: 13.521

Švýcarsko:Wölfli - Lichtsteiner, Schwegler, Eggimann, Nef - Gygax (81. D. Degen), Bah (70. Baumann), Rochat, Barnetta - Streller, Muff (46. P. Degen). Trenér: Challandes

Česká republika:Laštůvka - Vidlička (48. Schuster), Hübschman, Koubský, Bureš - Kobylík, Polák, Plašil, M. Kolář (76. Slepička) - Mario Lička, Svěrkoš (89. Rezek). Trenér: Werner Lička