Lvíčata se prokousala na evropský šampionát

Až se příští rok v Nizozemsku sejde osm nejlepších reprezentací Evropy, čeští fotbalisté u toho nebudou chybět. Tomáš Frejlach dnes sedm minut před koncem odvety barážového utkání proti Bosně a Hercegovině zachránil postupovou remízu 1:1, a tím i šanci českých mladíků zahrát si za dva roky na olympiádě v Číně. Do Pekingu postoupí čtyři nejlepší z mistrovství Evropy 2007.

ČMFS

Škorpilův výběr si v pátek v Jablonci sice vypracoval náskok, jenže výhra 2:1 před cestou do Sarajeva příliš uklidňující nebyla. Totéž platí o brance, kterou inkasoval brankář Zlámal v 52. minutě odvetného utkání od Salihoviče. V tu chvíli drželi postupové trumfy v rukou domácí. Vytrhl jim je až těsně před koncem liberecký záložník.

Baráž o postup na fotbalové ME do 21 let:

Bosna a Hercegovina - Česká republika 1:1 (0:0)

Branky: 52. Salihovič - 83. Frejlach. Rozhodčí: Gumienny - Verstraeten, Gilon (všichni Bel.). ŽK: Salihovič, Dajič - Švec, Pudil, Papadopulos. Diváci: 4500. První zápas 1:2, postoupila Česká republika.

Bosna a Hercegovina: Baotič - Muharemovič, Čovič, Pandža, Memiševič - Smajič (77. Vršajevič), Maksimovič, Salihovič, Dajič (85. Husič) - Džeko, Ibiševič. Trenér: Zukanovič.

ČR: Zlámal - Kaufman, Latka, Hubník, Kadlec - Janda (56. Papadopulos), Frejlach, Švec, Pudil - Holenda (75. Blažek), Kolář (88. Holek). Trenér: Škorpil.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít