Lvíčata vyhrála fotbalové mistrovství Evropy!

Historické zlato vybojovali čeští fotbalisté do jednadvaceti let na mistrovství Evropy. Finále proti Francii sice skončilo i po prodloužení bez branek, ale naši vyhráli na penalty 3:1. Trefili se Pospíšil, Grygera a Skácel. Celek podržel gólman Čech, který se zaskvěl už během zápasu a navíc chytil dvě penalty.

ČMFS

Blíže ke gólu v samotném utkání měli Francouzi, ale čtyři jejich velké šance zlikvidoval skvělý brankář Petr Čech. V závěrečném rozstřelu chytil i dvě penalty. Jednou soupeř trefil břevno: "My jsme si před prodloužením věřili. Říkali jsme si, že ať se děje, co se děje, i kdybychom gól neměli dát, do penalt to dotáhneme. Rozhodnout jsme tedy chtěli v nich. Já osobně jsem si věřil." Povídal do mirofónu Radiožurnálu Petr Čech.

Brankář také prozradil, s čím naši do utkání šli: "Řekli jsme si, že musíme za každou cenu udržet čisté konto, i kdybychom sami gól nedali. Francouzi totiž hráli celý šampionát v podstatě ve stejném složení, takže se někdy musela projevit únava. To se také stalo a ke konci jsme si dokonce sami vytvářeli šance."

Česko-Francie 0:0 na penalty 3:1

Penalty proměnili: Meriem - Pospíšil, Grygera, Skácel, neproměnili: Frau, Escude, Boumsong.

Česko: Čech - Hübschman, Jiránek (33. Kováč), Rozehnal, Grygera - Piták, Voříšek, Zelenka (81. Polák), Skácel - Vachoušek, Baroš (38. Pospíšil).

Francie: Landreau - Reveillere, Boumsong, Bréchet, Escude - Malbranque (64. Meriem), Pedretti, Berson (87. Sable), Sorlin - Govou (76. Frau), Luyindulla.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít