Lvíčata vyhrála v Rakousku a postoupila do baráže

Čeští fotbalisté do jedenadvaceti let zakončili úspěšně vystoupení v kvalifikaci mistrovství Evropy 2004. V posledním utkání vyhráli ve Waidhoffenu nad Rakouskem 2:0 a z prvního místa ve skupině postoupili do baráže, která se hraje v listopadu. Výraznou postavou českého týmu byl útočník Václav Svěrkoš. Hráč Borussie Mönchengladbach nejdříve zařídil penaltu, kterou proměnil Martin Kolář, a druhý gól přidal sám. Navíc neproměnil druhý pokutový kop českého týmu v zápase.

ČMFS

ČMFS

V nejdůležitějším utkání celé kvalifikace měli Češi od úvodního hvizdu výraznou převahu. Navíc je v hledišti malého stadiónu podporovalo několik stovek fanoušků. Zvláště v prvních minutách se nejvíce prosazovala dvojice nedávných spoluhráčů z Ostravy Svěrkoš a Mario Lička. Své šance ale neproměnili. O slovo se pak přihlásili i domácí ale brankář Lejsal, který nahradil zraněného Laštůvku, si s jejich pokusy poradil. Když už se zdálo, že první poločas skončí bez branek, přece jen se čeští mladíci dočkali. Ve 42. minutě byl v pokutovém území faulován Svěrkoš a nařízenou penaltu bez problémů proměnil záložník Anderlechtu Martin Kolář.

Gól česká lvíčata uklidnil a Rakušané se dostali ke slovu až po hodině hry. Třikrát se v těsné blízkosti české branky ocitl útočník Kienast, ale gólman Lejsal svůj tým podržel. K dalšímu ohrožení branky se však Rakušané díky pozorné české defenzívě už nedostali. Naopak lvíčata přidala čtvrt hodiny před koncem gólovou pojistku. Střídající Trojan našel krásným centrem z levé strany Svěrkoše a ten se tentokrát před Bergerem nemýlil. V 82. minutě už tak úspěšný nebyl. Lessnig stáhl v pokutovém území k zemi Trojana, ale bývalý ostravský kanonýr na rakouského brankáře podruhé nevyzrál. Po závěrečném hvizdu mohli čeští fotbalisté slavit postup do baráže o mistrovství Evropy.

Rakousko - Česká republika 0:2 (0:1)

Branky: 42. M. Kolář z pen., 76. Svěrkoš
Rozhodčí: Pérez - Medina, Díaz (všichni Šp.)
ŽK: Berger, Lassnig - Polák
Diváci: 3000

Rakousko: H. P. Berger - Ibertsberger, Pircher, Lassnig, Ziervogel (58. D. Berger) - Garics, Prager, Salmutter (67. Bahadir), Horvath (46. Eisele), Säumel - Kienast

Česká republika: Lejsal - Křap, Hübschman, Koubský, Bureš - Kobylík (78. Slepička), Polák, Plašil, M. Kolář (67. Trojan) - Lička, Svěrkoš (88. Lafata)