Lvíčatům hrozí Španělsko

Zítra se čeští fotbalisté do 21 let dovědí, s kým se utkají v baráži o postup na mistrovství Evropy, které příští rok hostí Nizozemsko. Teprve včera si přitom celek Ladislava Škorpila definitvně zajistil postup z kvalifikační skupiny přes Kypr a Bělorusko. Los ve švýcarském Nyonu Čechům v pátek přiřkne jeden ze sedmi týmů, které se ocitly ve druhém koši. Nasazení Češi se vyhnou papírově nejsilnějším soupeřům a mohou se utkat s reprezentanty Španělska, Anglie, Ruska, Švédska, Izraele, Bosny a Hercegoviny nebo Bulharska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Českomoravský fotbalový svaz | Foto: fotbal.cz

Češi se ocitli v prvním koši se štěstím. Do společnosti Portugalska, Itálie, Belgie, Francie, Německa a Srbska se dostali s nejhorším koeficientem pro nasazování. Ani příslušnost k relativně silnější sedmičce jim nezaručuje slabého soupeře pro baráž. Asi nejhorší variantou je, že se český tým bude muset prát o postup s tradičně silnými mladými Španěly. S těmi už neuspěl například před deseti lety ve čtvrtfinálovém dvojzápase mistrovství Evropy.

České výběry do 21 let uspěly na evropských šampionátech v letech 2000 a 2002. Nejprve "lvíčata" skončila druhá na Slovensku a ze Švýcarska si odvezla titul mistrů Evropy. V posledních dvou kvalifikacích však neuspěla, vždy v baráži, a to proti Švýcarsku a Německu. Letošní baráž je obzvláště důležitá proto, že jen přes účast v semifinále závěrečného turnaje ME vede cesta na olympiádu do Pekingu.

Rozdělení týmů před pátečním losem v Nyonu (13:00)

1. koš: Portugalsko, Itálie, Belgie, Francie, Německo, Srbsko, ČR 2. koš: Španělsko, Anglie, Rusko, Švédsko, Izrael, Bosna a Hercegovina, Bulharsko.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme