Lyžař Bauer vyhrál závod v Otepää

Patnáctikilometrová trať klasickou technikou přinesla běžci na lyžích Lukáši Bauerovi dlouho vyhlížené vítězství. Za titulem mířil Bauer už od prvních metrů, přestože jeho konečný náskok na Švéda Olssona byl pouze sekundu a půl. V Estonsku bodoval také Jiří Magál 29. a Kamila Rajdlová 30. místem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Lukáš Bauer

Lyžař Lukáš Bauer | Zdroj: ČTK

Jako čtvrtý od konce vyrážel Lukáš Bauer ke svému premiérovému triumfu v sezóně. Obhájce loňského vítězství byl po necelém kilometru na třetí příčce s minimální ztrátou na místo první. Na druhém mezičase v polovině prvního pětikilometrového okruhu byl český běžec už na první příčce a to s téměř osmisekundovým náskokem před Švédem Johanem Olssonem a Francouzem Vincentem Vittozem. ,,První kolo se mi běželo super, od toho druhého se to měnilo v těžký boj. Informace o Olssonovi a Vittozivi jsem měl, protože oba startovali přede mnou," popisoval po závodě Bauer. I díky přehledu o časech soupeřů si mohl Bauer udržet pěti- až osmisekundový náskok před stále stejnou dvojicí.

Dva a čtvrt kilometru před cílem byl rozdíl mezi Bauerem a Olssonem šest sekund, což už si vítěz devíti závodů Světového poháru vzít nenechal. ,, Odjížděl jsem sem s tím, že bych si tu chtěl zajet velmi slušný výsledek a ukázat všem, že to směřování k mistrovství světa je na dobré cestě. Doufám, že tímto výsledkem jsem to všem dokázal, " řekl Bauer.

Muži - 15 km klasicky: 1. Bauer (ČR) 35:43,6, 2. Olsson (Švéd.) -1,5, 3. Vittoz (Fr.) -9,3, 4. Teichmann (Něm.) -12,9, 5. Cologna (Švýc.) -19,2, 6. Hjelmeset -19,6, 7. Rönning (oba Nor.) -20,2, 8. Jauhojärvi (Fin.) -24,3, 9. Mae (Est.) -25,5, 10. Södergren (Švéd.) a Johnsrud Sundby (Nor.) oba -29,1, ...29. Magál -1:29,5, 36. Koukal -1:40,8, 39. Novák -1:44,8, 50. Šperl -2:27,3, 53. Jakš (všichni ČR) -2:32,1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme