Lyžaři těsně pod stupni

V závodech s hromadným startem skončila Kateřina Neumannová čtvrtá, Martin Koukal s Milanem Šperlem se umístili v první desítce. Bodovali i další Češi.

Kateřina Neumannová

Kateřina Neumannová | Foto: neumannova.cz

Jen málo chybělo a některý z českých lyžařů se vešel ve francouzském La Clusaz mezi trojici nejlepších. Nejblíže k tomu byla Kateřina Neumannová, která doběhla v závodě s hromadným startem na 15 km volnou technikou na čtvrtém místě, když medailovou pozici ztratila až v závěrečném finiši. Nejrychlejší v cílové rovince byla Finka Virpi Kuitunenová, specializací spíše klasička přebruslila krajanku Riittu Liisu Roponenovou a Italku Ariannu Follisovou. Neumannová ztratila na bronz 0,6 sekundy. Body do Světového poháru získaly i dvaadvacátá Ivana Janečková a šestadvacátá Helena Erbenová. Kuitunenová zvítězila už potřetí v řadě za sebou a v čele průběžného pořadí má náskok už 108 bodů na Norku Marit Björgenovou, která dnes nestartovala. Neumannová je v celkové klasifikaci čtvrtá se ztrátou 54 bodů na Slovinku Petru Majdičovou. V hodnocení distančních závodů je před českou běžkyní jen Kuitunenová s náskokem 75 bodů.

Mezi muži se z vítězství na volné třicítce s hromadným startem radoval Němec Tobias Angerer, který ve finiši odrazil nápor dotírajících Rusů Alexandra Legkova a Jevgenije Dementěva. Na vynikajícím šestém místě proťal cíl Martin Koukal, na medailové umístění ztratil 8 sekund. Bývalý mistr světa na trati 50 kilometrů tak málem vyrovnal svůj nejlepší výsledek v distančním závodu v rámci Světového poháru, kterým je pátá příčka z Ramsau z roku 2002. Jen o čtyři místa za Koukalem doběhl Milan Šperl, body si připsal ještě devětadvacátý Jiří Magál. V čele světového poháru je i nadále Nor Eldar Rönning. Nejlepší z Čechů je Lukáš Bauer, který je průběžně na 15. místě.

Ženy - 15 km volně s hromadným startem: 1. Kuitunenová 42:08,8 min., 2. Roponenová (obě Fin.) -0,3, 3. Follisová (It.) -0,7, 4. Neumannová (ČR)-1,3, 5. Steiraová (Nor.) -1,9, 6. Ševčenková (Ukr.) -2,4, 7. Saarinenová (Fin.) -2,8, 8. Majdičová (Slovin.) -5,0, 9. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -5,5, 10. Muererová-Stemlandová (Nor.) -5,6, ...22. Janečková -26,7, 26. Erbenová (obě ČR) -1:15,9.