Málek zlepšil národní rekord, Hlaváčková osmá

Na plaveckém mistrovství světa v japonské Fukuoce se daří Danielu Málkovi. V semifinále prsařské padesátky zlepšil český reprezentant národní rekord časem 28,23, ale do finále nepostoupil. Ilona Hlaváčková skončila ve finále znakařské stovky osmá.

Čas 1 minuta, 2 celé a 60 setin sekundy je téměř o půl sekundy horší než český rekord, který Hlaváčková vytvořila v rozplavbách. Finále motýlkářů na padesátimetrové trati vyhrál Australan Huegill, na volné patnáctistovce triumfovala Hannah Stockbauerová z Německa. Semifinále žen na 50 metrů volným způsobem kralovala s přehledem olympijská vítězka Inge de Bruijnová z Nizozemska, které se povedlo vylepšit časem 24:45 sekundy rekord šampionátu. Devátá disciplína na mistrovství světa ve skocích do vody skončila posedmé triumfem reprezentace Číny. Závod žen z třímetrového prkna suverénně vyhrála stříbrná medailistka ze Sydney Kuo Ťing- Ťing ziskem 596,67 bodu. Ve finále turnaje ve vodním pólu mužů se utkají Španělsko a Jugoslávie.

Výsledky:

Ženy, 3m prkno: 1. Kuo Ťing-Ťing (Čína) 596,67 b., 2. Lašková (Austrálie) 552,39, 3. Pachalinová 543,54, 4. Iljinová (obě Rusko) 541,35, 5. Lindbergová (Švédsko) 530,10, 6. Cagnottová (Itálie) 503,73.

Muži, 1500 m v. zp. - postupující do finále: 1. Hackett (Austrálie) 15:07,19, 2. Smith (Británie) 15:09,57, 3. Stevens (Austrálie) 15:14,62, 4. Červynskij (Ukrajina) 15:14,74, 5. Thompson (USA) 15:14,77, 6. Filipec (Rusko) 15:17,24, 7. Rosolino (Itálie) 15:17,74, 8. Rostoucher (Francie) 15:18,70.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít