Manažeři a odboráři o dalším ročníku NHL

Zástupci kanadsko-americké NHL chtějí opět jednat s hráčskými odbory. Ty ale k jednacímu stolu po nezdaru předešlých vyjednávání a zrušení letošní sezóny nespěchají. Obě strany sporu nyní přesvědčují veřejnost, že jejich řady jsou jednotné a že v říjnu chtějí začít hrát další ročník nejslavnější hokejové soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink hokejistů | Foto: Bohumil Urban

Po oddělených jednáních majitelů a hráčů sleduje situaci v zámoří zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Majitelé a manažeři se setkali v New Yorku, 150 hráčů jednalo se svými odborovými předáky v Torontu. Komisionář NHL Gary Betman a někteří šéfové klubů naznačili, že pokud nedojde k dohodě, mohli by najmout na příští sezónu jiné hráče.

Před novináři ale toto varování odborům odmítli upřesnit s tím, že je to jen jedna ze zvažovaných možností, když se nepodaří se stávajícími hokejisty uzavřít novou kolektivní smlouvu. Dokud nebude, nebude ani draft.

Zatímco NHL chce pokračovat v jednání, odbory tvrdí, že by neškodila malá pauza, ve které chce slyšet také názory více než 300 hokejistů hrajících zatím v Evropě.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme