Manchester dal z velké převahy pouze jeden gól

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v prvním utkání semifinále Ligy mistrů nad Arsenalem 1:0. Přestože měli celý zápas výraznou převahu, trefil se pouze obránce O'Shea v sedmnácté minutě. Odveta se hraje v úterý pátého května v Londýně.

Liga mistrů

Liga mistrů | Foto: UEFA

V ryze anglickém semifinále začali lépe domácí a dostali se do několika velkých šancí. Po čtvrt hodině hry mohl otevřít skóre zápasu Tevez, ale Almunia jeho šanci zneškondil. O chvíli později už se obhájce trofeje radoval. Po rohu se míč odrazil do volného prostoru a O'Shea z voleje dal první gól utkání.

Hosté hráli opatrně a v útoku příliš nebezpeční nebyli. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Manchester byl aktivnější, ale často se o možnost připravil jeho hráči sami špatnými finálními přihrávkami. V 69. minutě zachránilo Arsenal břevno po parádní ráně Ronalda z dvaceti metrů.

Druhý domácí gól už nepřišel a tak největší aplaus sklidil Ryan Giggs, který oslavil 800. zápas v dresu Manchesteru United. Připomněl tak svou věrností klubovou legendu Bobbyho Charltona. Toho před utkáním ocenil předseda UEFA Michel Platini za celoživotní přínos fotbalu.

Manchester United - Arsenal FC 1:0 (1:0)

Branka: 17. O'Shea. Rozhodčí: Bo Larsen - Sorneby, Norrestrand (všichni Dán.). ŽK: Tevez (Manchester). Diváci: 76.000

Manchester: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand (88. Ewans), Vidič, Evra - Fletcher, Carrick, Anderson (56. Giggs) - C. Ronaldo, Tevez (56. Berbatov) - Rooney. Trenér: Ferguson

Arsenal: Almunia - Sagna, Touré, Silvestre, Gibbs - Song, Diaby - Walcott (71. Bendtner), Fabregas, Nasri - Adebayor (83. Eduardo). Trenér: Wenger