Mauresmová vyhrála poprvé Wimbledon

Den před finále světového fotbalového šampionátu se jednoho úspěchu už Francie dočkala. Světová tenisová jednička Amélie Mauresmová totiž poprvé v životě zvedla nad hlavu trofej pro vítězku slavného Wimbledonu. V nádherném finále porazila Belgičanku Justine Heninovou-Hardenneovou 2:6, 6:3 a 6:4. Mauresmová je první Francouzkou po 81 letech, která v All England Clubu triumfovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amelie Mauresmová | Foto: AFP

Amélie Mauresmová prožívá skvělou sezónu. V lednu vyhrála svůj první granslam, když vyhrála Australian Open. Ve finále měla za soupeřku opět drobnou Belgičanku, která ale zápas vzdala kvůli žaludečním potížím. "Je to nádherný pocit," řekla Mauresmová při proslovu k divákům. Předtím po využitém mečbolu klekla na wimbledonskou trávu a měla v očích slzy radosti. "Mám za sebou skvělé dva týdny. Děkuji všem, kteří mi pomohli. Strašně jsem tady chtěla vyhrát. Už nechci nikoho slyšet mluvit o mých nervech," dodala.

Belgičanka dopadla ve finále stejně jako v roce 2001, kdy podlehla Američance Venus Williamsové. "Není mnoho co říci. Hrála lépe než já a využila své šance," řekla Heninová-Hardenneová na kurtu.

Po letech mohli diváci v ženském finále sledovat tenis s častými výpady k síti. Mauresmová i Heninová-Hardenneová se snažily v prvním setu o hru servis-volej. Belgičanka byla téměř bezchybná a získala hned úvodní servis soupeřky. Heninová měla rovněž dobré returny a vítězné voleje. Druhý brejk získala v sedmé hře a sadu ukončila esem.

Ve druhém setu byla ale na kurtu jiná Heninová. Nemohla se opřít o své podání, začala chybovat od základní čáry i na síti. Mauresmová toho využila, poprvé prorazila Heninové podání a vedla 3:0. To už se hrálo častěji od základní čáry než v prvním setu. Mauresmová nevyužila brejk na 5:1, ale mrzet ji to nemuselo. Francouzka nakonec ukončila druhou sadu v deváté hře esem, podobně jako první set Heninová.

Belgičanka ztratila uvolněnost i lehký pohyb a Mauresmová měla převahu. Francouzka získala rozhodující brejk na 2:1. Další mohla přidat v páté hře, ale Heninová bojovností udržela naději na zvrat. Mauresmová ovšem výborně servírovala a pevným krokem došla za výhrou. Při prvním mečbolu jí soupeřka pomohla forhendem do sítě.

Finále dvouhry žen:

Mauresmová (1-Fr.) - Heninová-Hardenneová (3-Belg.) 2:6, 6:3, 6:4

Statistika utkání:

Esa: 8:1
Dvojchyby: 1:2
Nevynucené chyby: 22:20
Vítězné míče: 28:31
Získané brejky: 3 z 9 - 3 z 9
Celkem získané míče: 92:88
Čas utkání: 2:02 hodiny

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme