Mezi nejlepšími světovými sportovci Češi nejsou

Jména trojnásobného olympijského vítěze v hodu oštěpem Jana Železného a hokejisty Jaromíra Jágra při vyhlášení nejlepších světových sportovců za uplynulý rok v londýnské Royal Albert Hall nezazněla.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší světový atlet a nejproduktivnější hráč zámořské NHL, kteří byli jedinými českými zástupci nominovanými v anketě World Sports Awards, se museli sklonit před dalšími hvězdami. Železný ve slavné koncertní síni přihlížel dekoraci svého soka Američana Michaela Johnsona, světového rekordmana v bězích na 200 a 400 metrů, který v Sydney obhájil zlato na čtvrtce. Mezi atletkami triumfovala pětinásobná olympijská medailistka a Johnsonova krajanka Marion Jonesová.

Jágr se musel v kategorii zimních sportů sklonit před fenomenálním rakouským sjezdařem Hermannem Maierem, který loni s obrovskou převahou zvítězil ve Světovém poháru. Mezi ženami převzala bronzovou trofej s rozepjatými křídly rovněž rakouská lyžařka Renate Götschlová.

Čestnou cenu obdržel bývalý vítěz kulturistické soutěže Mr. Olympia a současný slavný hollywoodský herec Arnold Schwarzenegger.

Markéta Kaclová, Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme