Mezi nejlepšími světovými sportovci Češi nejsou

Jména trojnásobného olympijského vítěze v hodu oštěpem Jana Železného a hokejisty Jaromíra Jágra při vyhlášení nejlepších světových sportovců za uplynulý rok v londýnské Royal Albert Hall nezazněla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlepší světový atlet a nejproduktivnější hráč zámořské NHL, kteří byli jedinými českými zástupci nominovanými v anketě World Sports Awards, se museli sklonit před dalšími hvězdami. Železný ve slavné koncertní síni přihlížel dekoraci svého soka Američana Michaela Johnsona, světového rekordmana v bězích na 200 a 400 metrů, který v Sydney obhájil zlato na čtvrtce. Mezi atletkami triumfovala pětinásobná olympijská medailistka a Johnsonova krajanka Marion Jonesová.

Jágr se musel v kategorii zimních sportů sklonit před fenomenálním rakouským sjezdařem Hermannem Maierem, který loni s obrovskou převahou zvítězil ve Světovém poháru. Mezi ženami převzala bronzovou trofej s rozepjatými křídly rovněž rakouská lyžařka Renate Götschlová.

Čestnou cenu obdržel bývalý vítěz kulturistické soutěže Mr. Olympia a současný slavný hollywoodský herec Arnold Schwarzenegger.

Markéta Kaclová, Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme