Michael Phelps se po trestu za marihuanu vrátil ve velkém stylu

Fenomenální plavec Michael Phelps se poprvé po tříměsíčním trestu za užití marihuany objevil na závodech. V americkém Charlotte vyhrál osminásobný olympijský medailista z Pekingu obě disciplíny, do kterých se přihlásil. Na kraulové dvoustovce i motýlkářské stovce přitom překonal vlastní tři roky staré rekordy mítinku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Phelps, plavec | Zdroj: ČTK

Od srpnových Her v Pekingu závodně neplaval. A v lednu byl navíc pozitivně testován na marihuanu, čímž si vysloužil tříměsíční zákaz startu a vážně uvažoval o konci kariéry. Přesto americký fenomén světu ukázal, že je stále hvězdou první kategorie.

Nejen kvůli zájmu sportovních novinářů, kteří do Charlotte přijeli například až z Francie nebo Japonska. Ukázal to svým skvělým výkonem. Oba závody, do kterých se přihlásil, vyhrál a na obou vylepšil svůj vlastní tři roky starý rekord. Závod na 200 metrů volný způsob vyhrál v čase 1:46,02, motýlkářskou stovku za 51,72 sekundy.

Sám Phelps se po závodě nechal slyšet, že nečekal po dlouhé pauze tak dobrý výkon, překvapený byl i jeho trenér Bob Bowman. Další překvapení mu jeho svěřenec může připravit už o tomto víkendu, kdy startuje na 50 a 100 metrů volným způsobem a na 100 metrů znak.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme