Michal Ježdík dostal důvěru

„Zaplaťpánbůh,“ povzdechla si skupinka novinářů čekajících dnes po poledni na výsledky výběrového řízení na místo trenéra české basketbalové reprezentace mužů poté, co se dozvěděla rozhodnutí Výkonného výboru České basketbalové federace (VV ČBF).

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při vší úctě k osobě protikandidáta Štefana Garby by totiž jakákoli jiná volba než Michal Ježdík byla za současného stavu českého mužského basketbalu špatná.

Samotné jednání VV ČBF se ale od počátku protahovalo. Zatímco podle původního plánu mělo slyšení jednotlivých kandidátů probíhat půl hodiny, Garba strávil před komisí bezmála hodinu a Ježdík dokonce půldruhé. Jak jednání probíhalo přiblížil člen VV ČBF a děkan Fakulty sportu a tělesné výchovy docent Jan Karger.

Na osobě Michala Ježdíka se VV ČBF shodl takřka jednomyslně. To ovšem nastoluje otázku, proč bylo vůbec výběrové řízení vypisováno. Vždyť Michal Ježdík byl už po listopadovém odstoupení bývalého reprezentačního kouče Zdeňka Hummela v basketbalových kruzích označován za jediného vhodného kandidáta. Proč se tedy VV ČBF nedokázal na jmenování Michala Ježdíka reprezentačním trenérem pro další čtyřletý cyklus shodnout už loni v prosinci. Vypsání výběrového řízení obhajuje prezident ČBF Miloš Pražák

Michal Ježdík, který v současné době trénuje muže Sparty, v nejbližších dnech podepíše s ČBF smlouvu do 30.6.2002. Toto časové omezení má velmi prosté vysvětlení - Ježdík se k tomuto datu zaručil splnit jednu z podmínek výběrového řízení, a to ukončit současné trénování ligového týmu a reprezentace a ČBF mu musí do té doby splnit blíže nespecifikované finanční požadavky. Pak by smlouva měla být prodloužena na zbytek cyklu 2001 - 2005. Jako první úkol musí Michal Ježdík do 12. března předložit VV ČBF návrh na složení realizačního týmu, včetně místa trenéra národního výběru mužů do 20 let. A jak se novopečený reprezentační trenér Michal Ježdík cítil bezprostředně po svém zvolení?

Jan Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme