Michálkův tříbodový večer přinesl Žralokům výhru

Povedený zápas má za sebou útočník Milan Michálek. Talentovaný hokejista dal gól a na další dva nahrál a pomohl San Jose k výhře nad Edmontonem 5:2 v zámořské NHL. Dva body za branku a asistenci si připsal Robert Lang a přispěl k vítězství Detroitu nad Los Angeles 7:3. Naopak ani tři asistence Pavla Kubiny a gól a přihrávka Václava Prospala Tampě na body nestačily. Blesky prohrály v Buffalu 5:8, za vítěze jednou skóroval Aleš Kotalík.

Žralok lidožravý

Žralok lidožravý | Foto: amonline.net.au

San Jose zahájilo sérii šesti domácích zápasů úspěšným představením proti Edmontonu. Za výhrou Sharks nasměřoval centr Joe Thornton, který v úvodu třetí třetiny gólem prolomil nerozhodný stav 2:2. Asistencí se navíc podílel na úvodní brance utkání a čtyřbodový náskok Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování tak urostlý útočník ztenčil o polovinu. Premiéru v brance Olejářů si odbyla posila z Minnesoty, šestatřicetiletý gólman Dwayne Roloson. Zápas se povedl Milanu Michálkovi, který vstřelil jednu branku a na další dvě nahrál. Michálek si rozuměl v útoku s kapitánem Patrickem Marleauem a Stevem Bernierem. Dvě nahrávky si v dresu hostů připsal Radek Dvořák.

Detroit přivítal před vlastním publikem Krále z Los Angeles a vítězstvím 7:3 napravil úterní prohru s Phoenixem. Úvodní branku vstřelil na začátku druhé třetiny český útočník Robert Lang, který se pak asistencí podílel ještě na dalším gólu. O vítězství Rudých křídel rozhodl švédský útočník Henrik Zetterberg, který v druhé třetině nejdříve zlomil remízový stav a za 52 vteřin zvýšil na rozdíl dvou branek. Olympijský vítěz z Turína tak už letos překročil hranici třiceti gólů.

Diváci v HSBC Aréně viděli v souboji Buffala s Tampou Bay celkem třináct branek. Přestřelku, ze které vzešli vítězně domácí hokejisté, nejvíce podpořil útočník Derek Roy, který se mohl radovat z druhého hattricku kariéry. Toho premiérového dosáhl před týdnem proti Torontu. V duelu byli hodně vidět také čeští hokejisté v dresu Tampy. Pavel Kubina asistoval u tří branek, útočník Václav Prospal jeden gól dal a na další nahrál. Za Sabres jednou skóroval Aleš Kotalík.

Hokejisté Columbusu v duelu s Phoenixem vstřelili pět branek a celé utkání vedli, ale na vítězství jim to málem nestačilo. Blue Jackets se ujali vedení na konci první třetiny, kdy skóroval Rick Nash po nahrávce Davida Výborného. Po něm vstřelil svou stou branku v zámořské soutěži český útočník Jan Hrdina a po přestávce se trefil Nikolaj Žerděv. Phoenix se vrátil do zápasu, když snížil na rozdíl jedné branky, ale domácí hokejisté přidali další dva góly. Na jejich výhře pak už nic nezměnily ani dvě trefy Kojotů v posledních pěti minutách. Columbus tak přerušil černou sérii, která se jej držela od olympijské přestávky. Ve čtyřech utkáních dal celek z Ohia jen pět gólů. Na jednu z branek vítězů přihrál Jaroslav Balaštík.

Montreal sice poslal svoji brankářskou jedničku Joseho Theodora do Colorada, ale na jeho místě od olympijské přestávky září Francouz Cristobal Huet. Do branky se Huet postavil i v Bostonu a v důležitém utkání o play off vychytal čisté konto. Český útočník Tomáš Plekanec přidal gól do prázdné branky a Canadiens zvítězili 3:0.

Ve Vancouveru se představil Nashville. Český brankář Tomáš Vokoun sledoval z branky Predators převahu svého celku, ale nakonec byl rád, když pět minut před koncem Steve Sullivan po přihrávce Martina Erata vyrovnal. Z prodloužení však uběhlo pouze šest vteřin a Nashville zásluhou Davida Legwanda zvítězil 3:2. Vokoun si v zápase připsal 25 zákroků.

Výsledky čtvrtečních zápasů:.

Boston - Montreal 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 27. Kovaljov, 48. Souray, 55. Plekanec. Střely na branku: 28:41. Diváci: 16.166

Buffalo - Tampa Bay 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)

Branky: 40., 58. a 60. D. Roy, 1. a 19. Dumont, 29. Gaustad, 36. Kotalík, 51. Vanek - 13. B. Richards (Kubina), 16. Fedotěnko, 30. Lecavalier (Kubina, Prospal), 38. Prospal (Kubina), 49. St. Louis. Střely na branku: 23:40. Diváci: 17.934

Columbus - Phoenix 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

Branky: 17. R. Nash (Výborný), 20. Hrdina, 21. Žerděv, 46. Rupp, 47. Chimera (Balaštík) - 28. Sanderson, 34. Morris, 55. Comrie, 59. Scatchard. Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.066

Detroit - Los Angeles 7:3 (0:0, 4:2, 3:1)

Branky: 34. a 34. Zetterberg, 22. Lang, 27. Dacjuk, 54. Jas. Williams, 59. Holmström, 60. Lidström (Lang) - 23. D. Brown, 29. Cammalleri, 50. Višňovský. Střely na branku: 45:25. Diváci: 20.066

Chicago - Colorado 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 16. C. Brown - 2. Turgeon, 29. Laaksonen. Střely na branku: 27:24. Diváci: 10.119

Calgary - Dallas 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 15. Langkow. Střely na branku: 24:39. Diváci: 10.119

Vancouver - Nashville 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 28. A. Carter, 52. H. Sedin - 49. a 55. Sullivan (na druhou Erat), 61. Legwand. V brance Nashvillu odehrál celé utkání Tomáš Vokoun, který čelil 25 střelám, dvakrát inkasoval a úspěšnost zákroků měl 92 procent. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18.630

San Jose - Edmonton 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Branky: 44. a 38. Bernier (na první M. Michálek), 22. M. Michálek, 32. Marleau (M. Michálek), 41. J. Thornton - 29. Stoll (Dvořák), 37. Torres (Dvořák). Střely na branku: 31:21. Diváci: 15.878