Milan Michálek letos poprvé porazil bratra Zbyňka

Hokejista Milan Michálek se třemi přihrávkami podílel na výhře San Jose v utkání NHL. Žraloci i díky němu zvítězili ve Phoenixu 5:1. Poprvé tak Michálek uspěl v souboji s bratrem Zbyňkem, obráncem Phoenixu, který byl u tří inaskovaných gólů.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Milan Michálek nastoupil v prvním útoku Sharks, který se postaral o čtyři z pěti gólů. Dva vstřelil po Michálkových přihrávkách Jonathan Cheechoo, další přidali Joe Thornton a Matthew Carle.

Útočník St. Louis Petr Čajánek vyrovnal tři minuty před koncem třetí třetiny na 2:2 a zajistil Blues alespoň bod v duelu ve Vancouveru. Domácí nakonec vyhráli 3:2 v prodloužení, ale v průběhu utkání vedli už 2:0. Vítězný gól dal v nastaveném čase Daniel Sedin, který potrestal jediné vyloučení St. Louis v celém utkání. Smolařem byl Eric Brewer, když v poslední minutě normální hrací doby dostal čtyřminutový trest za hrubost. Pustil se totiž do Matta Cooka za to, že podrazil brankáře Curtise Sanforda. "Co na to říct. Máme na verdikt rozhodčích trochu jiný názor. Potrestán měl být i Cooke," zlobil se po zápase trenér Blues Andy Murray.

Martin Havlát přispěl proměněným nájezdem v závěrečném rosztřelu k vítězství Chicaga v Los Angeles 4:3. O výhře Blackhawks rozhodl až v sedmé sérii nájezdů Nikita Alexejev. V dresu Kings si připsal jednu asistenci obránce Jaroslav Modrý. Chicago nejprve prohospodařilo dvoubrankový náskok a v třetí třetině muselo dotahovat jednogólovou ztrátu.

Devátou porážku za sebou utrpěli hokejisté Washingtonu. K ukončení série nepomohl Capitals ani návrat brnakáře Kölziga, který kvůli zranění kolena vynechal třináct zápasů. V duelu s Bostonem přitom tým z hlavního města Spojených států vedl už 3:0 díky hattricku Clarka, nakonec ale prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Čtvrteční výsledky určitě potěšily newyorské Rangers. Oba jejich hlavní soupeři v boji o postup do play off totiž prohráli. Carolina podlehla New Jersey 2:3, kvůli zranění třísel chyběl Devils jejich kapitán Patrik Eliáš. New York Islanders prohráli 2:5 Ottawě. Zápas nevyšel brankářské dvojice Islanders Miku Dunhamovi, který inkasoval pět gólů a na začátku třetí třetiny ho vystřídal Wad Dubielewicz povolaný z farmy. Jednička Ostrovanů Rick DiPietro je totiž zraněná. Senators vyhnali Dunhama z branky třemi góly v rozmezí 76 sekund, čímž vytvořili nový rekord klubu.

Nečekanou porážku utrpěl vedoucí tým Jihovýchodní divize Atlanta s nejhorším týmem celé NHL Philadelphií. Hlavním strůjcem výhry Flyers 3:2 byl slovenský útočník Štefan Ružička, který vstřelil gól a na další dva přihrál.

Boston - Washington 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 39. Sturm, 41. Bochenski, 42. Bergeron, rozhodující sam. nájezd Kessel - 2., 20. a 38. Clark. Střely na branku: 39:34. Diváci: 15.091

Philadelphia - Atlanta 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 20. Hatcher, 29. Š. Růžička, 45. Sanderson - 22. Tkachuk, 55. Belanger. Střely na branku: 36:39. Diváci: 19.122

Carolina - New Jersey 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky: 9. Tanabe, 51. Ladd - 1. Gomez, 41. Rasmussen, 49. Parise. Střely na branku: 40:25. Diváci: 18.279

Ottawa - NY Islanders 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky: 22. Kelly, 26. Corvo, 43. Neil, 43. McAmmond, 44. Spezza - 55. Šatan, 60. Fata

Los Angeles - Chicago 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 14. Lundmark, 18. Willsie (Modrý), 36. S. Thornton - 5. a rozhodující sam. nájezd Alexejev, 14. Archipov, 52. T. Ruutu. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.110

Dallas - Calgary 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 10. Modano, 12. Lessard, 35. Hagman, 60. Lehtinen - 24. Lombardi (Hamrlík), 58. Tanguay. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.532

Edmonton - Minnesota 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 57. Nilsson - 12. Parrish, 48. Gáborík. Střely na branku: 23:27. Diváci: 16.839

Phoenix - San Jose 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 44. Roche - 2. a 25. Cheechoo (na obě M. Michálek), 28. Guerin, 49. J. Thornton, 50. Carle (M. Michálek). Střely na branku: 21:27. Diváci: 14.744

Vancouver - St. Louis 3:2 v prodloužení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 22. H. Sedin, 50. Linden, 62. D. Sedin - 54. Mayers (Dvořák), 57. Čajánek. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.630

Florida - Buffalo 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Branky: 23. a 43. Horton, 14. Weiss - 33. a 56. Stafford, 21. Pominville, 30. Zubrus, 50. Drury. Střely na branku: 45:20. Diváci: 18.111