Millar vyhrál časovku na mistrovství světa, Hrazdíra devátý

Britský cyklista David Millar se stal v kanadském Hamiltonu mistrem světa v časovce. Druhý skončil Australan Michael Rogers a třetí Němec Uwe Peschel. Michal Hrazdíra dosáhl na svém prvním šampionátu historického úspěchu, když dojel devátý, což se zádnému našemu reprezentantovi na MS v této disciplíně dosud nepodařilo. Hrazdíra navíc zajistil pro Česko místo na olympiádě, která se bude konat příští rok v Athénách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Hrazdíra | Foto: Jaroslav Cícha

A právě z olympijské pozice se Michal Hrazdíra radoval nejvíce: "Jsem hlavně rád, že se mi povedla vyjet nominace na olympiádu." Po tomto stručném zhodnocení našel při podrobnějším zkoumání výkonu i chybu. Radiožurnálu prozradil, kde se stala: "Jelo se mi dobře a kopce jsem se nsažil jezdit na lehčí převod. Před posledním kopcem ve druhém kole jsem měl ale trochu krizi. Možná i tím, že nemám tolik zkušeností s tak velkým závodem, jsem poslední kopec jel na lehký převod zbytečně a dost jsem v tom závěru ztratil."

Výsledky:

Výsledky časovky kategorie elite na 41,6 km:
1. Millar (Brit.) 51:17 min., 2. Rogers (Aus.) +1:25, 3. Peschel +1:25, 4. Rich (oba Něm.) +1:35, 5. Nozal (Šp.) +1:39, 6. Frigo (It.) +1:51, 7. Jekimov (Rus.) +1:58, 8. Wauters (Belg.) +2:07, 9. HRAZDÍRA (ČR) +2:13, 10. Roesems (Belg.) +2:15.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme