Minnesota je na pokraji vyřazení

Hokejistům Anaheimu chybí už jenom jediné vítězství k postupu do druhého kola play-off zámořské NHL. Po výhře 2:1 na ledě Minnesoty vedou v sérii 3:0 na zápasy. Pittsburgh sice vedl nad Ottawou od první minuty 1:0, nakonec jí ale doma podlehl 2:4 a na utkání prohrává 1:2.

NHL

NHL | Foto: Jan Rosenauer

Stejně je na tom v sérii i Dallas, který na vlastním ledě nestačil na Vancouver a prohrál s ním 1:2 v prodloužení. Jediný gól hostů v základní hrací době dal Jan Bulis. Dominik Hašek pomohl Detroitu k druhé výhře v domácím prostředí nad Calgary. Série se po vítězství Detroitu 3:1 přesouvá do Kanady za stavu 2:0 pro Haškův tým.

Nedělní zápasy 1. kola play-off NHL

Východní konference - 3. zápas:

Pittsburgh - Ottawa 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky: 1. Roberts, 55. Crosby - 28. a 38. D. Alfredsson, 19. McAmmond, 23. Comrie. Střely na branku: 19:25. Diváci: 17.132. Stav série 1:2.

Západní konference - 2. zápas:

Detroit - Calgary 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 2. Dacjuk, 4. Lidström, 47. Filppula (Hudler) - 23. Phaneuf (Hamrlík). Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 15 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 51:15. Diváci: 19.751. Stav série 2:0.

Západní konference - 3. zápasy:

Minnesota - Anaheim 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: 60. Nummelin - 17. McDonald, 50. R. Niedermayer. Střely na branku: 20:19. Diváci: 19.224. Stav série 0:3.

Dallas - Vancouver 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 34. Barnes - 46. Bulis, 68. Pyatt. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18.532. Stav série: 1:2.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít