Mistrem světa na velkém můstku je Švýcar Küttel, Koudelka devátý

Mistra světa ve skocích na velkém můstku určily pouze výsledky prvního kola. To druhé totiž musela jury kvůli silnému větru nakonec zrušit. Zlatou medaili tak překvapivě vybojoval Švýcar Küttel, stříbro získal Němec Schmitt a bronz si odváží Nor Jacobsen. Nejlepší z Čechů, Roman Koudelka, obsadil 9. místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andreas Küttel | Zdroj: ČTK

Do závodu skokanů na velkém můstku na Ještědu výrazně zasáhlo počasí. Kolem liberecké dominanty se už od čtvrtka točil silný vítr a v pátek se přidal i hustý déšť se sněhem. Jury tak musela nejprve odložit kvalifikaci a v hlavním závodě pak po dvou opakování nakonec také zrušit výsledky druhého kola. V platnosti tak zůstaly pouze výsledky toho prvního a rozhodly o rozdělení stupňů vítězů.

Nejdále na velkém můstku dolétl Švýcar Andreas Küttel, stříbro získal Němec Martin Schmitt a bronz Anders Jasobsen z Norska. Küttel navázal na předloňský triumf reprezentačního kolegy Simona Ammanna v Sapporu. "Cítím se zvláštně, ale moc šťastný. První kolo bylo regulérní, takže je všechno v pořádku," nechal se slyšet nový světový šampion.

Opačné pocity asi zaplavily favorizované Rakušany. Vedoucí muž Světového poháru Gregor Schlierenzauer skončil čtvrtý, vítěz soutěže na středním můstku a šampion letošního Turné čtyř můstků Wolfgang Loitzl až šestý.

Nejlepší český reprezentant Roman Koudelka obsadil před 11 tisíci diváky stejně jako na středním můstku minulou sobotu deváté místo. Jakub Janda skončil 19, Lukáš Hlava 27. a Ondřej Vaculík 38. Roman Koudelka rozhodnutí jury o zrušení druhého kola přivítal a svůj výsledek zhodnotil jako kvalitní. "Na to, jak jsem tady špatně skákal v tréninku, to je dobrý výsledek," uvedl.

Dobrý výsledek bude moci nejlepší český skokan sezóny zopakovat už v sobotu, kdy je na programu závod družstev na velkém můstku.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme