Mistrovský Liberec utpěl debakl na Letné

Fotbalisté Sparty zvítězili v předehrávce 19. kola Gambrinus ligy nad mistrovským Libercem vysoko 5:0 a odčinili tak porážku z Ostravy v minulém kole. Naopak Liberec se v úvodu jara trápí, po prohře ve Starém Městě dnes selhal i na Letné. Sparta rozhodla o výhře hned v úvodu zápasu. Zásluhou Juna a Lukáše Zelenky vedla ve dvanácté minutě o dvě branky. Další góly přidali Poborský, Homola a znovu Zelenka.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

První dva góly připravili hosté pro sparťany sami. Junovi i Zelenkovi pomohly teče obránců Liberce. Třetí branku vstřelil Karel Poborský pět minut před přestávkou a o tom, že tři body zůstanou na Letné bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase se po Poborského rohu trefil hlavou Homola. Poborský připravil také pátý gól domácích, když krásně našel Zelenku, který svou druhou brankou stanovil konečný výsledek na 5:0. V závěru si ligovou premiéru v dresu Sparty odbyl Chorvat Daniel Cesarec. Hostující Nezmar a Slepička mohli zaznamenat aspoň čestný úspěch, ale nedařilo se jim, stejně jako celému mistrovskému týmu.

Sparta Praha - Slovan Liberec 5:0 (3:0)
Branky: 12. a 72. Zelenka, 9. Jun, 40. Poborský, 62. Homola. Rozhodčí Puček - Filípek, Bouše. ŽK: Flachbart, Zbončák (oba Sparta). Diváci: 4620

Sparta: Blažek - Flachbart, Homola, Petráš, Grygera - Poborský, Pergl (85. Sivok), Zbončák - Sionko (74. Holub), Zelenka - Jun (87. Cesarec)

Liberec: Kinský - Zápotočný (85. Papoušek), Valachovič, Holeňák, Janů - Johana, Langer, Koloušek, Ančic (46. Hodúr) - Slepička, Baffour (68. Nezmar)