Mistrovství světa bude v Česku až za tři roky

S definitivní platností se bude v Česku hrát hokejové mistrovství světa o rok později, než jí bylo přiděleno - v roce 2004. Na výměně pořadatelství se v dějišti letošního šampionátu dohodli předsedové hokejových svazů Česka a Finska, Karel Gut s Kalervem Kummolou. Jejich návrh dnes schválil také kongres Mezinárodní hokejové federace a marketingová firma CWL, která vlastní obchodní práva na šampionáty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pro výměnu pořadatelství mistrovství světa mezi Českem a Finskem se vyslovili na kongresu v Hannoveru jednomyslně všichni funkcionáři. "Změnu podpořil předseda Fasel a gesto poté udělali i Lotyši, kteří se s námi ucházeli o uspořádání mistrovství v roce 2003. Když byli vyzváni delegáti, jestli k tomu něco mají, Lotyši zvedli ruku a jejich zástupce řekl, že to přeje České republice. Aby za tím všichni stáli. Poté se o tom už nehlasovalo," řekl Gut.

Zástupci CWL, s nimiž Gut jednal před zahájením kongresu, si ale dali podmínku, že šampionát se bude v České republice hrát pouze ve dvou městech, přičemž jedním z nich bude Praha. V hlavním městě by měla být za tímto účelem postavena nová víceúčelová hala, která je i nadále podmínkou k uspořádání akce. Dosud se předpokládalo, že mistrovství se uskuteční v Praze, Ostravě a Plzni.

Na kongresu byla také přidělena pořadatelství dalších dvou šampionátů. V roce 2005 se turnaj uskuteční v rakouských městech Vídeň a Innsbruck, o rok později se bude šampionát konat v Lotyšsku. To rovněž dostalo podmínku postavit novou arénu.

David Šprincl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme